Thumby - konsola wielkości znaczka pocztowego z retro grami jak Tetris, Space Invaders i Snake

Thumby - konsola wielkości znaczka pocztowego z retro grami jak Tetris, Space Invaders i Snake

Grupa amerykańskich inżynierów opracowała nietypową konsolę do gier. Urządzenie jest wielkości znaczka pocztowego, ale zapewnia funkcjonalność pełnowymiarowego urządzenia.

Konsola "Thumby" z TinyCircuits z Ohio zawiera pięć preinstalowanych gier retro, w tym wersje klasycznych gier, takich jak Tetris, Space Invaders i Snake. Użytkownicy mogą nawet tworzyć własne gry za pomocą języka programowania MicroPython i grać w gry wieloosobowe z innymi łącząc się za pomocą kabla. Każdy Thumby wyposażony jest w baterię, brzęczyk, przyciski rozgrywki, włącznik zasilania, ekran i port micro-USB do ładowania konsoli i aktualizacji oprogramowania. Ekran to wyświetlacz OLED, a pętla w prawym dolnym rogu konsoli umożliwia przymocowanie do kluczy jak breloczek. 

Thumby to najmniejsza na świecie konsola do gier. Oprócz uruchamiania klasyków jak Tetris, Space Invaders i Snake, można wtorzyć własne gry za pomocą języka programowania MicroPython.

"Moim celem przy Thumby było stworzenie najmniejszej konsoli do gier" - powiedział główny inżynier Thumby, Ben Rose. "Thumby zaczęło się jako mój osobisty projekt, ale widząc reakcje ludzi na prototyp, wiedzieliśmy, że chcemy z niego zrobić nowy produkt TinyCircuits". Niewielkie urządzenie podręczne zdobyło ostatnio nagrodę "Najlepszy na pokazie: najbardziej innowacyjny produkt" na konferencji GDex w Columbus w stanie Ohio, gdzie projekt był chwalony w szczególności za to, jak może pomóc początkującym w programowaniu poprzez zabawę.

"Thumby jest naprawdę malutki i ma wielkość kciuka człowieka – stąd nazwa" – powiedział prezes TinyCircuits Ken Burns. Cały Thumby jest mniejszy niż typowy D-Pad kontrolera - jego wymiary to  30 x 18 x 9 mm, a waga 4,7 grama. Urządzenie napędza procesor Raspberry Pi RP2040, a całkowita pamięć to 2 MB. Zastosowana bateria LiPo 40 mAh  pozwala na 2 godziny ciągłej rozgrywki na ekranie OLED 72x40. Konsola jest sprzedawana na Kickstarterze od 14 19 USD za podstawowy szary model.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Thumby - konsola wielkości znaczka pocztowego z retro grami jak Tetris, Space Invaders i Snake

 0