TikTok - Chiny nakładają kolejne limity dla nieletnich użytkowników

TikTok - Chiny nakładają kolejne limity dla nieletnich użytkowników

Jakiś czas temu Chiny zdecydowały się na radykalny krok ograniczając nieletnim obywatelom dostęp do gier online. Według obecnych limitów mogą oni uczestniczyć w rozgrywce sieciowej tylko 3 godziny tygodniowo. Tamtejsze władze nie ograniczyły się jednak wyłącznie do gamingu, ale również aplikacji TikTok.

Jak podaje serwis The Register użytkownicy chińskiej wersji TikToka mający poniżej 14 lat zostają włączeni do trybu Youth Mode i mogą z niej korzystać przez maksymalnie 40 minut dziennie. W konkretnych godzinach od 6:00 do 22:00. Nastolatkowie muszą posiadać włączony tryb młodzieżowy nakładający nie tylko ograniczenie czasowe, ale dostosowujące treści udostępniane w aplikacji. Zasady dotyczą ludzi podających prawdziwe dane osobowe. Obostrzenia potwierdziła strona qq.com należąca do firmy Tencent, który dystrybuuje gry na terenie Państwa Środka. Zapewne operator TikToka nigdy nie wprowadziłby takich ograniczeń z własnej woli gdyby nie wymagała tego Komunistyczna Partia Chin oficjalnie walcząca z uzależnieniem nieletnich od Internetu.

Niepełnoletni użytkownicy z Chin mogą korzystać z TikToka przez 40 minut dziennie.

TikTok - Chiny nakładają kolejne limity dla nieletnich użytkowników

W takiej sytuacji ByteDance zaleca rodzicom, by dokończyli rejestrację za dzieci jeśli podano nieprawidłowe dane, które pomagają obchodzić ów limit i ręczne włączenie trybu młodzieżowego. Zobaczymy czy polityka władz Chin nie uderzy w portfel wydawcy TikToka, z którego usług korzysta bardzo dużo dzieci. Ograniczenia w Chinach to nic nowego. Przypomnijmy, iż początkowe limity wprowadzone w 2019 roku dopuszczały 1,5-godzinne sesje gier dziennie przez większość dni. Rząd w Pekinie chce zmotywować graczy do prowadzenia bardziej produktywnych zajęć i większej aktywności w prawdziwym świecie.

TikTok to program, który zyskał na pandemii COVID-19. Jak wynika z raportu App Annie jest on popularniejszy od YouTube. Badanie przeprowadzono w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii i obejmuje ono średni czas oglądania. Z drugiej strony statystyki całkowicie pomijają iOS czyli niezwykle popularny w USA system mobilny a skupiają się wyłącznie na smartfonach z Androidem. Więcej o badaniu piszemy tutaj.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: TikTok - Chiny nakładają kolejne limity dla nieletnich użytkowników

 0