Tylko 3 godziny grania na tydzień dla nieletnich. Nowe ograniczenia w Chinach

Tylko 3 godziny grania na tydzień dla nieletnich. Nowe ograniczenia w Chinach

Nieletni gracze w Chinach będą mieli kolejny problem z dostępem do swojej ulubionej rozrywki. Przez większą część tygodnia będą mieli zakaz grania online, a udostępnione zostaną im zaledwie 3 godziny i to podzielone na 3 weekendowe dni.

Wszystkie platformy gier w Chinach są zobowiązane do wprowadzenia ograniczeń w oferowaniu swoich usług nieletnim. Odtąd gry online będą dostępne jedynie w godzinach od 20:00 do 21:00 w piątki, weekendy i święta. Jest to ogromny cios w największą arenę gier online i mobilnych. Są to kolejne, jeszcze surowsze restrykcje w tym kraju. Początkowo wprowadzone w 2019 roku ograniczenia dopuszczały 1,5-godzinne sesje gier dziennie przez większość dni.

3 godziny tygodniowo w sesjach po 1 godzinie dziennie w weekendy i konieczność podania swoich prawdziwych danych osobowych. To nowe ograniczenia dla nieletnich graczy w Chinach.

Nowe restrykcje to kolejny krok Pekinu w walce z uzależnieniem od gier wśród młodzieży. Rząd chce również zmotywować graczy do bardziej produktywnych zajęć. Tencent był już wcześniej mocno krytykowany za negatywny wpływ na sferę psychiczną i fizyczną u młodzieży, co wywołało wprowadzenie programów walki z wadami wzroku oraz ograniczenie czasu sesji online do dwóch godzin dziennie. Czas ten następnie był stopniowo skracany przez chińskie władze, aż do aktualnie wprowadzonego limitu 3 godzin tygodniowo.

Sam godzinowy limit to jednak nie wszystko. Gry online będą połączone z państwowym systemem przeciwdziałania uzależnieniom, a firmy nie mogą świadczyć usług użytkownikom, jeśli nie podadzą swojego prawdziwego nazwiska. Tencent i inne firmy twierdzą, że nieletni stanowią tylko ułamek ich działalności, zwłaszcza po niedawnych ograniczeniach. Największa w kraju firma zajmująca się grami podała, że ​​przychody od nieletnich stanowią mniej niż 3% przychodów brutto z gier w Chinach.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tylko 3 godziny grania na tydzień dla nieletnich. Nowe ograniczenia w Chinach

 0