TikTok wprowadza zmiany, które mają chronić nastolatków 

TikTok wprowadza zmiany, które mają chronić nastolatków 

Chociaż trzeba pochwalić fakt, że TikTok stara się uczynić swoją platformę lepszym miejscem dla młodszych użytkowników, wiele osób nadal kwestionuje to, czy społecznościowy gigant robi wystarczająco dużo, a ostatnie zmiany mogą tylko dodać oliwy do ognia. 

TikTok zapowiedział nowości, które mają na celu chronić bezpieczeństwo nastolatków na platformie, wprowadzając zmiany dla dzieci w wieku 13-17 lat. Wiele z nich nakłada jednak na nastolatki odpowiedzialność za nadzorowanie samych siebie, co w praktyce rzadko jest skuteczne. Warto jednak pamiętać, że ostatecznie to zadaniem rodziców jest monitorowanie tego, co robią ich dzieci w Internecie i określenie, jaki wiek jest odpowiedni do korzystania z platformy takiej jak TikTok.

TikTok zapowiedział nowości, które mają na celu chronić bezpieczeństwo nastolatków na platformie, wprowadzając zmiany dla dzieci w wieku 13-17 lat.

TikTok wprowadza zmiany, które mają chronić nastolatków 

Warto zacząć od tego, że gdy nowe nastolatki w wieku 16-17 lat dołączą do TikTok, ich ustawienie wiadomości bezpośrednich będzie domyślnie ustawione na „Nikt”. Aby wysłać innym wiadomość, muszą najpierw przełączyć się na inną opcję udostępniania. Obecni użytkownicy, którzy nigdy nie korzystali z czatów, otrzymają monit z prośbą o sprawdzenie i potwierdzenie ustawień prywatności przy następnym użyciu tej funkcji. Zmiany w ramach wiadomości bezpośrednich są dodatkiem do już obowiązujących zasad, takich jak wyłączenie wiadomości dla użytkowników poniżej 16 roku życia.

TikTok dodaje również wyskakujące okienko, które pojawi się, gdy nastolatki poniżej 16 roku życia będą gotowe do opublikowania swojego pierwszego filmu, z prośbą o wybranie, kto może oglądać ich dzieło. Ci użytkownicy nie będą mogli opublikować swojego filmu, dopóki nie dokonają wyboru. „Z każdym filmem w przyszłości twórcy mogą zdecydować, kto może oglądać przed ich opublikowaniem. Konta w wieku 13-15 lat są domyślnie ustawione jako prywatne, a konta prywatne mogą udostępniać swoje treści Obserwatorom lub Znajomym, ponieważ ustawienie "Wszyscy" jest wyłączone. Duet i Stitch są również wyłączone dla kont poniżej 16 roku życia”.

TikTok wprowadza zmiany, które mają chronić nastolatków 

Nastolatki w wieku 16-17 lat będą również miały większą kontrolę nad pobieraniem, co pozwoli im decydować, czy inni użytkownicy mogą pobierać ich filmy. Warto zauważyć, że pobieranie jest trwale wyłączone z kont użytkowników poniżej 16 roku życia. TikTok dostosowuje również, kiedy nastolatki mogą otrzymywać powiadomienia push. Użytkownicy w wieku 13-15 lat nie będą już otrzymywać takowych po godzinie 21:00, a użytkownicy w wieku 16-17 lat będą otrzymywać powiadomienia push do godziny 22:00. Wszystkie te zmiany są już wprowadzane i będą kontynuowane w nadchodzących miesiącach.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: TikTok wprowadza zmiany, które mają chronić nastolatków 

 0