Titanfall umiera? Ilość osób pracujących przy serii to jakiś żart

Titanfall umiera? Ilość osób pracujących przy serii to jakiś żart

Podczas gdy większość pracowników studia Respawn skupia się na Apex Legends, koordynator społeczności studia zapewnił fanów, że Titanfall wbrew powszechnej opinii "nie jest zapomniany ani porzucony"i wciąż są pracownicy przydzieleni do pracy nad serią. Niestety ich ilość to chyba żart.

Oświadczenie jest bezpośrednim następstwem niedawnego ataku hakerów na Apex Legends, którzy próbowali zwrócić uwagę szerszej społeczności i mediów na opłakany stan poprzednich gier studia Titanfall 1 i 2 - które są mocno krytykowane za ilość oszustów i hakerów psujących przyjemność płynącą z rozgrywki. Koordynator społeczności Jason Garza odpowiedział na swoim kanale YouTube na pytanie dotyczące stanu Titanfall i potwierdził, że Respawn pracuje nad powstrzymaniem ataków DDoS, ale nie może wchodzić w szczegóły, ponieważ da to hakerom zbyt dużo informacji wyprzedzeniem.

Respawn twierdzi, że trwają prace nad naprawą serii Titanfall, a gry nie są zapomniane. Szkoda tylko, że do prac przydzielono maksymalnie zaledwie dwie osoby.

Powodem, dla którego naprawa trwa tak długo, jest to, że większość zasobów zespołu jest skoncentrowana na Apex Legends. "Społeczność Titanfall nie jest zapomniana, porzucona ani nic w tym rodzaju" – wyjaśnia Garza. "Wciąż nad tym pracujemy, po prostu nie możemy ujawniać naszych ruchów, a chodzi o to, że mamy tylko jedną lub dwie osoby, ponieważ wszyscy inni są na Apex (...) po prostu te rzeczy wymagają czasu, nie można po prostu nacisnąć przycisku i wszystko zostanie magicznie naprawione".

Garza wcześniej w maju wspominał o Titanfall 2 na Twitterze, gdzie przeprosił za problemy z grą i potwierdził, że "pracujemy nad rozwiązaniem, ale to zajmie trochę czasu". Respawn nie ma oczywiście nieograniczonych zasobów, a  ekstremalna popularność Apex Legends w połączeniu z ciągłymi problemami z w tej grze battle royale oznacza, że większość studia skupiona jest na tym tytule, co jest w pewien sposób zrozumiałe. Miejmy nadzieję, że problemy nękające Titanfall rzeczywiście zostaną rozwiązane, bo w swoim czasie był to jeden z najlepszych sieciowych FPS'ów, który obecnie nadal ma sporą ilość wiernych graczy.

 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Titanfall umiera? Ilość osób pracujących przy serii to jakiś żart

 0