To definitywny koniec Galaxy Note 7 - Samsung wycofuje go z produkcji

To definitywny koniec Galaxy Note 7 - Samsung wycofuje go z produkcji

Nie tak wyobrażał sobie losy swojego nowego flagowca Samsung. Wydany w sierpniu Galaxy Note 7 początkowo doczekał się świetnego przyjęcia, ale nie potrzeba było wiele czasu by wynikło katastroficznych rozmiarów fiasko. Pomimo wycofania wadliwej serii produktu i wprowadzenia oficjalnego programu wymiany, koreańska korporacja nie była w stanie naprawić problemu najnowszego fabletu. Dzisiaj Samsung oficjalnie wycofał linię Note 7 z produkcji i sprzedaży.

Decyzja Samsunga nastąpiła po alarmująco częstej liczbie zgłoszeń pożarów mienia i poparzeń ciała, a także po niedawnym incydencie w samolocie jednych z linii lotniczych, do którego doszło już po wprowadzeniu rzekomo poprawionej wersji urządzenia. Sytuacji bacznie przyglądała się Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich w USA. Początkowo Samsung jedynie wstrzymał produkcję tymczasowo, mając nadzieję rozwiązać w pełni problem, jednak dzisiejsza decyzja ma charakter definitywny.

Użytkownicy, którym przysługiwała wymiana Note 7 na poprawiony model, mogą zamiast całkowicie wycofanego produktu wybierać pomiędzy Galaxy S7 bądź Galaxy S7 Edge.

Zdaniem Bryana Ma z International Data Research Samsung podjął tak drastyczne kroki celem uniknięcia złego PR w przypadku innych swoich produktów. Ma uznał, że w przypadku tak obiecującego urządzenia jest to dość bolesne, ale być może w szerszej perspektywie konieczne dla dobrobytu firmy.

Według analityka z IDC taki obrót spraw może być bardzo korzystny dla Apple, jeśli użytkownicy postanowią przerzucić się z Androida na iOS.

Pokaż / Dodaj komentarze do: To definitywny koniec Galaxy Note 7 - Samsung wycofuje go z produkcji

 0