TSMC postawiło się rządowi USA. Firma nie ujawni informacji o swoich klientach

TSMC postawiło się rządowi USA. Firma nie ujawni informacji o swoich klientach

Rząd USA zwrócił się do producentów chipów o przejrzyste informacje na temat podjętych działań w celu ujawnienia wąskich gardeł w łańcuchu dostaw. TSMC nie zamierza jednak stosować się do żądań Amerykanów.

Amerykanie żądają, aby ich rząd stał się bardziej agresywny w radzeniu sobie z trwającym niedoborem chipów, który ma duży wpływ na wiele branż i bezpośrednio wpływa na tysiące pracowników w USA. Biały Dom wysłał dobrowolną prośbę o informacje do producentów chipów w celu określenia wąskich gardeł w łańcuchu dostaw i zidentyfikowania potencjalnych rozwiązań stojących przed nimi wyzwań. Ostrzegł również, że jeśli firmy nie odpowiedzą na żądanie, ustawodawcy są gotowi użyć innych narzędzi do wymuszenia informacji. USA zdaje się nie mieć świadomości, że rozwiązaniem obecnych problemów nie jest szukanie wąskich gardeł, a tworzenie nowych fabryk, bo te obecne pracują w pełni swoich możliwości.

Amerykanie zażądali ujawnienia wąskich gardeł w łańcuchach dostaw. Problem w tym, że chcą pozyskać wiele poufnych informacji. Zdaje się nawet, że zbyt wiele.

TSMC, podobnie jak i inni producenci, nie chcą, a nawet nie mogą odpowiedzieć na takie żądanie. Firma została poproszona o ujawnienie różnych szczegółów dotyczących rodzajów produktów, które wytwarza dla swoich klientów, poziomów zapasów, czasów realizacji, a także relacji z dostawcami i klientami, planów ekspansji oraz sposobu alokacji dostępnych mocy produkcyjnych. Sylvia Fang, która jest generalnym radcą prawnym TSMC, powiedziała "z pewnością nie ujawnimy poufnych informacji naszej firmy, zwłaszcza tych dotyczących naszych klientów". Fang podkreśla, że firma obecnie analizuje wniosek, aby zobaczyć, jak może na niego odpowiedzieć bez narażania informacji, które uważa za poufne. Fang mówi, że "zaufanie klientów jest jednym z kluczowych elementów sukcesu naszej firmy", więc firma nie spieszy się z udzielaniem informacji USA. TSMC ma również pełne poparcie rządu tajwańskiego, który jest gotowy wkroczyć "jeśli firmy napotkają nieuzasadnione żądania".

TSMC już robi wszystko, aby pomóc firmom, które mają niski poziom zapasów chipów, a nawet  nadało priorytet firmom bez zapasów oraz chipom dla branży samochodowej. Na początku tego tygodnia prezes TSMC Mark Liu powiedział, że sytuacja jest o wiele bardziej złożona i niektóre firmy gromadzą zapasy w magazynach, co może przyczyniać się do niedoborów na rynku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TSMC postawiło się rządowi USA. Firma nie ujawni informacji o swoich klientach

 0