Twitch pozywa użytkowników za ataki na tle rasistowskim

Twitch pozywa użytkowników za ataki na tle rasistowskim

Twitch wkracza na sądową ścieżkę z użytkownikami odpowiedzialnymi za organizowanie oraz przeprowadzanie ataków rasistowskich na popularnej platformie streamingowej. Łącznie w tej sprawie pozwano dwie osoby.

Jak podaje serwis Eurogamer, sprawcy korzystają z opcji raidów pozwalających wysłać widzów danego streamera w chwili zakończenia transmisji na inny kanał nadający na żywo. W tym przypadku rajdującymi były boty, które automatycznie spamowały wiadomości łamiące regulamin Twitcha, zaś głównym celem atakujących byli streamerzy reprezentujący mniejszości. Platforma postanowiła nie czekać na dalszy rozwój wypadków, tylko pozwała użytkowników CruzzControl oraz CreatineOverdose, którzy wcześniej byli karani ograniczeniami, a ostatecznie nałożono na nich permanentne bany.

Twitch pozwał użytkowników za rasistowskie ataki.

Twitch pozywa użytkowników za ataki na tle rasistowskim

To jednak nie pomogło i użytkownicy wracali pod zmienionymi pseudonimami z wykorzystaniem specjalnego programu uniemożliwiające ich wykrycie. Twitch wnosząc pozew domaga się zakazu korzystania z platformy oraz pomagania innym w organizowaniu tzw. "rajdów nienawiści". Do tego domaga się wypłaty odszkodowania za straty i poniesione koszta, aczkolwiek żądana suma pozostaje nieznana. Rasizm nie jest niczym nowym na Twitchu, a masowe ataki na tym tle trwają od kilku miesięcy, jednak dopiero teraz serwis wytoczył ciężkie działa. W związku ze skalą tego zjawiska grupa streamerów przeprowadziła protest #ADayOffTwitch nawołując innych do zaprzestania prowadzenia transmisji.

Bez wątpienia nienawiść staje się coraz większa i dotyka nie tylko dużych streamerów, ale też mniejszych. "Nikt nie powinien doświadczać złośliwych i nienawistnych ataków na podstawie tego, kim jest lub za czym się opowiada. To nie jest społeczność, której chcemy na Twitchu i pragniemy, byście wiedzieli, że ciężko pracujemy, aby Twitch był bezpieczniejszym miejscem dla twórców" - głosi oficjalny komunikat Twitcha.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twitch pozywa użytkowników za ataki na tle rasistowskim

 0