Twórcy ARK wprowadzili crossplay Xbox One i PS4. Sony nie chce się zgodzić

Twórcy ARK wprowadzili crossplay Xbox One i PS4. Sony nie chce się zgodzić

Crossplayowa drama ciągnie się w najlepsze. Twórcy popularnej gry Ark: Survival Evolved  wprowadzili możliwość grania między sobą posiadaczom Xbox One i PS4, jednak nie zanosi się na to, że będzie ona udostępniona w finalnej wersji.

Ark było w przygotowaniu od kilku lat i bardzo długi czas tytuł ten spędził w fazie Early Access na Steam oraz Xbox Game Preview na Xbox One. Pełnoprawna premiera odbędzie się 29 sierpnia na PC, Xbox One i PS4. Jeremy Stieglitz, współzałożyciel studia Wildcard odpowiadającego za grę napisał ostatnio na Twitterze, że jego ekipa stworzyła funkcjonalność crossplayową wewnętrznie, lecz w tym momencie Sony na nią nie wyraża zgody. Zanosi się zatem znowu na sytuację, w której tak jak w przypadku Minecrafta i Rocket League (gdzie dochodzi także Nintendo Switch) posiadacze Xbox One i PC zagrają razem, ale już nie z użytkownikami PS4.

Wersja Ark: Survival Evolved na Xbox One X zapewni dwie opcje ustawień graficznych: rozdzielczość 1920 x 1080 i 60 FPS lub 2560 x 1440 przy 30 FPS

Co więcej, w przyszłości crossplay między konsolami a PC może się także rozszerzyć o Steam. Już poczyniono pierwszy krok w tym kierunku z Rise of Nations, które we wrześniu zostanie udostępnione w Windows Store w wersji UWP, która pozwoli na wzajemną rozgrywkę graczom z edycją ekskluzywną dla sklepiku Windows 10 i osobom, które zakupiły ten tytuł na Steamie. W przyszłości być może funkcjonalność ta rozszerzy się może z UWP dla PC także i na Xbox One. Oficjalną odpowiedzią Sony ze strony szefa marketingu marki PlayStation, Jima Ryana,jest niepewność odnośnie bezpieczeństwa używania innych niż własnych serwerów, za które nie mogą ręczyć, szczególnie w przypadku dzieci. Ryan uważa, że nie ma w tym żadnej ideologii, a z drugiej strony szefowi marki Xbox, Philowi Spencerowi, niezwykle zależy na tym, by Sony także dołączyło do tej inicjatywy. Deweloperzy Rocket League, Psyonix Studios, codziennie wypytują japońską firmę o ich zdanie na ten temat. 
Ark Survival Evolved ma swoją premierę 29 sierpnia i umożliwi rozgrywkę crossplay między Xbox One i PC, jak również przy zakupie wersji w sklepie Microsoftu da nam automatycznie licencję na dwie platformy w jednej cenie (Xbox Play Anywhere).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twórcy ARK wprowadzili crossplay Xbox One i PS4. Sony nie chce się zgodzić

 0