Twórcy cheatów do Destiny 2 oskarżają Bungie o zhakowanie ich systemów

Twórcy cheatów do Destiny 2 oskarżają Bungie o zhakowanie ich systemów

Bungie, twórcy Destiny 2, ostatnio postanowili pójść na walkę z oszustami. Firma pozwała jednego użytkownika za oszukiwanie i groźby pod adresem pracowników studia, a także YouTubera, który wystosował prawie 100 fałszywych roszczeń DMCA przeciwko innym twórcom. Ale po pozwaniu w zeszłym roku AimJunkies, czyli dewelopera zajmującego przygotowaniem cheatów, przyszła kolej na odwet. 

Jak donosi serwis donosi TorrentFreak, AimJunkies twierdzi, że Bungie nielegalnie zhakowało komputer ich pracownika. Ponadto twórcy cheatów przekonują również, że Bungie naruszyło przepisy prawa DMCA (amerykańska ustawa z zakresu prawa autorskiego), przełamując zabezpieczenia tej maszyny. Trzeba przyznać, że brzmi to dość zabawnie, kiedy deweloper zajmujący się na co dzień opracowywaniem narzędzi do oszukiwania w grach, skarży się na nieuczciwe praktyki z drugiej strony. 

Jak donosi serwis donosi TorrentFreak, AimJunkies twierdzi, że Bungie nielegalnie zhakowało komputer ich pracownika.

Obecna umowa licencyjna Bungie (Limited Software License Agreement) daje firmie BattleEye pozwolenie na skanowanie komputerów w poszukiwaniu narzędzi do zwalczania oszustw, ale ta nie obowiązywała jeszcze w 2019 r., kiedy rozpoczął się rzekomy atak hakerski. Według pozwu AimJunkie Bungie kilka razy w 2019 i 2021 r. uzyskała dostęp do komputera należącego do ich pracownika Jamesa Maya. Przekonuje także, że twórcy Destiny 2 wykorzystali informacje z tych włamań, aby zebrać dane o innych potencjalnych podejrzanych.

Phoenix Digital, firma stojąca za AimJunkies, nie poprzestała na tym. Twierdzi również, że Bungie naruszyło warunki korzystania z usługi, kupując oprogramowanie AimJunkies i poddając kod źródłowy inżynierii wstecznej. Jeśli to wszystko brzmi znajomo, to dlatego, że o ironio Bungie oskarżył firmę o podobną taktykę w jej oryginalnym pozwie. James May i Phoenix Digital domagają się odszkodowania, a także zaprzestania wszelkich przyszłych włamań i naruszeń DMCA. Bungie jeszcze nie odniosło się do tego pozwu. 

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twórcy cheatów do Destiny 2 oskarżają Bungie o zhakowanie ich systemów

 0