Take-Two nie odpuszcza i pozywa twórców fanowskich remasterów GTA 3 i GTA: Vice City

Take-Two nie odpuszcza i pozywa twórców fanowskich remasterów GTA 3 i GTA: Vice City

Take-Two pozostaje na wojennej ścieżce z twórcami modyfikacji do gier z serii Grand Theft Auto, które niekiedy są bardzo przydatne i rozwijają dane produkcje o nowe ciekawe rozwiązania. Wydawca doprowadził do skasowania kilku modów, a teraz pozwał autorów do sądu.

Modderzy opracowali modyfikacje poprawiające oprawę graficzną Grand Theft Auto 3 oraz GTA: Vice City, a następnie wrzucili na GitHuba. Take-Two wprawdzie doprowadziło do ich usunięcia, ale Angelo „aap” Papenhoff, szej projektu złożył odpowiedni wniosek, który rzekomo skonsultował z prawnikiem i finalnie modyfikacje znów trafiły na stronę. Programiści zapewne myśleli, że wydawca im odpuści, lecz tak się nie stało, a do sądu w San Francisco trafił pozew. Dokument oskarża czterech ludzi o "swobodne oraz darmowe udostępnienie obu gier" w tym naruszenie zasad EULA.

Take-Two pozwało do sądu twórców, którzy opracowali fanowskie remastery GTA 3 i GTA: Vice City.

Take-Two nie odpuszcza i pozywa twórców fanowskich remasterów GTA 3 i GTA: Vice City

Należy tutaj zaznaczyć, że projekty re3 oraz reVC to fanowskie odtworzenie bazujące na kodach źródłowych pierwotnych wersji, które nie zostały wykradzione Rockstar Games i udostępnione później w sieci. W GitHubie pojawił się wyłącznie sam kod, natomiast do działania modyfikacje wymagają posiadania oryginalnych wydań GTA 3 i Vice City. Dodatkowo EULA, na które powołuje się Take-Two obejmuje graczy, którzy grali w dany tytuł. Jak zauważył redaktor serwisy DSOGaming, całość przypomina czasy PS1 kiedy to Sony pozwało autorów emulatora Playstation, Bleem i finalnie tej batalii nie wygrało.

Działania Take-Two nie dziwią z jednego ważnego powodu. Rockstar Games ma bowiem działać nad remasterami trylogii Grand Theft Auto, która dostanie m.in. poprawione tekstury, dostosowane do współczesnych standardów. Całość stanowi mieszankę starej oraz nowej grafiki i ma pozostać wierne stylowi obranemu przez oryginalne wydania. To oznacza, że wizualnie nie powinniśmy spodziewać się znaczących zmian.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Take-Two nie odpuszcza i pozywa twórców fanowskich remasterów GTA 3 i GTA: Vice City

 0