Twórcy Rocket League: codziennie pytamy Sony o cross-play PS4 z Xbox One

Twórcy Rocket League: codziennie pytamy Sony o cross-play PS4 z Xbox One

Głośnym tematem jest ostatnio kwestia wspólnej, sieciowej rozgrywki posiadaczy różnych platform. Jeremy Dunham z Psyonix, studia odpowiedzialnego za Rocket League, wypowiadał się na ten temat na łamach portalu Engadget.

- Spotykaliśmy się z nieznacznie różniącymi się reakcjami, ale zasadniczo odpowiedź była taka sama - powiedział Dunham odnośnie stanowiska Sony, jakie usłyszeli deweloperzy Rocket League. - [Przeważnie było to] "nie teraz" lub "jest to coś, nad czym się zastanowimy", ale nic w tej sprawie nie drgnęło - skwitował pracownik Psyonix. Determinacja niezależnego studia jest pełna podziwu. Dunham wyjawił, że odkąd gra ukazała się w 2015 roku na PS4, przeciętnie przynajmniej jedna osoba dziennie pytała się Sony o cross-play. Z kolei Nintendo dało "zielone światło" tej inicjatywie tego samego dnia, w którym padło zapytanie. Microsoft natomiast potrzebował więcej czasu - około miesiąca.

Rocket League (podobnie jak Minecraft) umożliwi wspólną rywalizację posiadaczom Xbox One, PC, Nintendo Switch, ale Sony nie jest przekonane, czy danie możliwośc cross-playu użytkownikom PS4 to dobry pomysł.

Szef marketingu marki PlayStation, Jim Ryan, tłumaczył, że Sony martwi się o kwestie bezpieczeństwa związane z używaniem obcych sieci, szczególnie ze względu na dużą liczbę dzieci grających na konsolach. Dave McCarthy i Phil Spencer, pracownicy oddziału Xbox wyjawili w trakcie targów E3, że pomiędzy Microsoftem i Sony odbyły się rozmowy na ten temat i firma z Redmond jest ciągle otwarta na współpracę, ale Sony jeszcze nie jest odnośnie tego aspektu przekonane. - Mam nadzieję, że dołączą się do tej imprezki, bo uważam, że dla graczy jest to świetna sprawa - powiedział McCarthy. Wersja Rocket League na Nintendo Switch jeszcze nie ukazała się - jej premiery należy się spodziewać tego lata, ale od razu będzie w niej zawarta funkcjonalność cross-play, jak również lokalny multiplayer i ekskluzywne pojazdy nawiązujące tematyką do Mario i Luigi.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twórcy Rocket League: codziennie pytamy Sony o cross-play PS4 z Xbox One

 0