Ubisoft podobno zmienia dodatek do Valhalli w pełnoprawną grę Assassin’s Creed. Co wiemy?

Ubisoft podobno zmienia dodatek do Valhalli w pełnoprawną grę Assassin’s Creed. Co wiemy?

Ubisoft podobno pracuje nad nową grą z serii Assassin’s Creed, która ma pomóc wzmocnić jej nie tak częsty jak przed laty harmonogram wydań. Źródła zaznajomione z projektem twierdzą, że gra pierwotnie miała być dodatkiem do Assassin’s Creed Valhalla, ale przekształciła się w pełnoprawną grę pod koniec 2021 roku.

Projekt o nazwie kodowej Rift ma podobno mniejszy zakres niż poprzednie tytuły z serii. Nie będzie zawierał dużego, otwartego świata, ale skupi się bardziej na rozgrywce w ukryciu (stealth). Eurogamer, który również słyszał o projekcie z własnych źródeł, powiedział, że gra będzie opowiadać historię Basima sprzed wydarzeń z Valhalli.

Gra pierwotnie miała być dodatkiem do Assassin’s Creed Valhalla, ale przekształciła się w pełnoprawną grę pod koniec 2021 roku.

Agencja Bloomberg próbowała zdobyć oficjalny komentarz Ubisoftu na ten temat, ale usłyszała tylko, że firma nie komentuje plotek, ponieważ wyrządzają szkodę zespołowi programistów i społeczności, dodając jednak, że ma w przygotowaniu „solidny i ekscytujący zestaw tytułów”. Jak widać, wydawca nie zaprzeczył tym przeciekom, a wydaje się także puszczać oko do fanów. 

W wywiadzie pod koniec zeszłego roku producent José Araiza powiedział Eurogamerowi, że fani z pewnością zobaczą więcej postaci w przyszłości. „Tak, odpowiedź brzmi: tak. Nie zamierzam podawać więcej szczegółów. Ale tak, na pewno zobaczysz więcej Basima” – przyznał wtedy Araiza.

Assassin’s Creed Valhalla zadebiutowało 10 listopada 2020 roku i szybko stało się najlepiej sprzedającą się grą w serii. Kolejne duże rozszerzenie, Dawn of Ragnarok, ukaże się 10 marca.

Trudno powiedzieć z całą pewnością, jak fani zareagują na planowany dodatek, który przekształci się w samodzielną ofertę. Nie powinno to być zbyt dużym problemem, jeśli tylko Ubisoft nie zażąda pełnej ceny za produkt o mniejszej skali. Nie pozostało nam więc nic innego, jak tylko wyczekiwać oficjalnej zapowiedzi gry, której można spodziewać się lada moment, szczególnie po ujawnieniu tych przecieków.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ubisoft podobno zmienia dodatek do Valhalli w pełnoprawną grę Assassin’s Creed. Co wiemy?

 0