Uncharted: Legacy of Thieves Collection na PC! Sony potwierdza plotki

Uncharted: Legacy of Thieves Collection na PC! Sony potwierdza plotki

Czekaliśmy długo, ale mamy to. Sony oficjalnie potwierdziło, że Uncharted: Legacy of Thieves Collection zmierza na PC oraz PS5. Kiedy premiera? W 2022 roku.

Fani historii Nathana Drake'a mogą odetchnąć z ulgą. Gry nadchodzą wielkimi krokami na platformę PC, a Sony na wczorajszym pokazie w końcu potwierdziło krążące od jakiegoś czasu plotki. Legacy of Thieves Collection to zbiór dwóch gier, a właściwie jednej wraz z dodatkiem wypuszczonego nieco później, czyli Uncharted: Kres Złodzieja oraz Uncharted: Zaginione Dziedzictwo. Oczywiście ten drugi to DLC, choć nie wymaga do działania posiadania podstawowej wersji gry (standalone), ale obie tworzą jedną spójną historię o poszukiwaczu skarbów - Nathanie Drake'u (w dodatku wcielamy się jednak w postać Chloe Frazer - fani na pewno ją kojarzą).

Uncharted: Legacy of Thieves Collection nadchodzi! Zarówno na PC jak i PS5 - premiera już w 2022 roku.

Biorąc pod uwagę wcześniejsze konwersje znanych hitów z PlayStation (Horizon: Zero Dawn) i plotki krążące po sieci, mogliśmy się tak naprawdę spodziewać, że kolejne gry również trafią na PC. Tym razem mamy do czynienia z naprawdę czymś wyjątkowym, bo po raz pierwszy Sony zdecydowało się podzielić jednym ze swoich najlepszych exclusive'ów. Gra autorstwa Naughty Dog została niesłychanie ciepło przyjęta zarówno przez krytyków z branży, jak i graczy. Średnia ocen na Metacritic wynosi odpowiednio 93/100 oraz 8.8/10. Czy jest to początek wspaniałego trendu jakim jest brak sztucznych granic wyznaczanych przez gigantów technologicznych? Miejmy nadzieję, że tak. Miejmy nadzieję, że wszyscy gracze zdołają sprawdzić czym jest seria Uncharted, a w przyszłości nawet i The Last of Us.

Niestety użytkownicy komputerów osobistych będą musieli poczekać na premierę nieco dłużej niż szczęśliwi posiadacze PS5. Najpierw zestaw Uncharted: Legacy of Thieves Collection pojawi się właśnie na tej drugiej platformie, a dopiero później na PC. Wersja PC opracowywana jest przez zespół Iron Galaxy, który ma na swoim koncie konwersję Diablo III oraz Overwatch z PC na Nintendo Switch, a Sony zaręcza, że nowy zestaw będzie "remasterem". Nie wiemy tak naprawdę co to oznacza, ale już niedługo powinniśmy otrzymać pierwsze szczegóły w tej sprawie. Czy chodzi tutaj o podrasowanie efektów wizualnych poprzez dołączenie ray tracingu, DLSS oraz FSR? Być może i szczerze, bardzo byśmy tego chcieli.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Uncharted: Legacy of Thieves Collection na PC! Sony potwierdza plotki

 0