Usługa Disney+ trafi do Polski. Poznaliśmy datę startu

Usługa Disney+ trafi do Polski. Poznaliśmy datę startu

Disney+ to usługa, która jest dostępna na świecie, ale wciąż brakuje jej w Polsce. Mamy jednak dobre wieści, ponieważ według informacji serwisu Wirtualne Media platforma zawita wreszcie do naszego kraju, lecz na ten moment musimy jeszcze poczekać.

Bob Chapek, szef koncernu Disney potwierdził, że platforma streamingowa wystartuje w Polsce latem 2022 roku, a dokładniejszy termin zostanie doprecyzowany w przyszłości. Warto przypomnieć, że o potencjalnym wejściu giganta na krajowy rynek pisano od miesięcy, wskazując najczęściej 2021 rok jako ten prawdopodobny moment startu (dojść do tego miało nawet we wrześniu), ale jak widzimy trzeba uzbroić się w cierpliwość. Doszło tutaj do opóźnienia spowodowanego pandemią COVID-19. Zapowiedź ekspansji również w Polsce nastąpiła podczas konferencji prezentującej wyniki Disneya za trzeci kwartał bieżącego roku finansowego.

Disney+ wystartuje w Polsce latem 2022 roku.

Usługa Disney+ trafi do Polski. Poznaliśmy datę startu

Nim jednak Disney+ zadebiutuje w Polsce, zostanie rozszerzony na całą Japonię pod koniec października, zaś w połowie listopada też o Koreę Południową, Tajwan i Hong Kong. Dobrą nowinę potwierdziła Marta Szafrańska odpowiedzialna za komunikację w tym regionie Europy - "Potwierdzamy, iż Disney+ pojawi się w Polsce latem 2022 roku. Doceniamy cierpliwość fanów usługi i robimy wszystko, żeby wprowadzić ją do państw Europy Środkowej oraz Wschodniej". Disney+ posiada już 116 mln płatnych subskrybentów, aczkolwiek nadal brakuje mu do wyniku osiągniętego przez Netflixa, który może poszczycić się 200 mln abonentów.

Zapewne nie pomaga w tym fakt, że platforma obecna jest w ograniczonej liczbie rynków, jednak w przyszłości wraz z dalszą ekspansją ulegnie to zmianie. Co ciekawe mimo braku dostępności usługi w Polsce część filmów czy seriali posiada rodzimy dubbing lub napisy. Usługa przesyłania strumieniowego stale się rozwija od czasu jej uruchomienia w listopadzie 2019 r., kiedy to debiutowała w USA. Następnie Disney+ pojawiło się w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Ameryce Łacińskiej i Singapurze.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Usługa Disney+ trafi do Polski. Poznaliśmy datę startu

 0