Uwaga! Wadliwa partia past termoprzewodzących w sklepach. Firma wycofuje produkt

Uwaga! Wadliwa partia past termoprzewodzących w sklepach. Firma wycofuje produkt

Pasta termoprzewodząca to jeden z najistotniejszych elementów układu chłodzenia. Na nic się nie zdadzą wydajne radiatory, czy zestawy AIO, jeśli pomiędzy stopą chłodzenia a procesorem znajdzie się zwykła pasta silikonowa. Niestety, to samo dotyczy lepszych produktów, które z różnych powodów nie spełniają norm jakościowych, a właśnie takie trafiły na rynek.

Firma Arctic od lat dostarcza na rynek świetne pasty, które stosunkiem ceny do możliwości łatwo pokonywały konkurencję. Firma ujawniła jednak, że na rynek dostarczono pastę termoprzewodzącą MX-5, która nie spełnia norm w zakresie konsystencji i trwałości. Jak mówi firma, niepokojącym objawem jest widoczne oddzielanie oleju od reszty pasty, co może powodować szybkie wysychanie produktu. Co ciekawe, osobiście kilkukrotnie zaobserwowałem podobne zjawisko we wcześniejszych produktach Artcica, więc o ile na rynek ówcześnie nie trafiały podróbki, to nie jest to nowy problem. 

Jeden z najpopularniejszych dostawców past termoprzewodzących wprowadził na rynek wadliwą partię. Towar jest wycofywany ze sklepów, a klienci mogą zgłaszać się po wymianę bezpośrednio u producenta.

Firma wydała oświadczenie, w którym mówi: "Dla firmy ARCTIC zawsze priorytetem było dostarczanie klientom wyłącznie produktów o najwyższej jakości i trwałości. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do dostarczonych przez nas produktów, ponosimy odpowiedzialność wobec naszych klientów. Aktualne wyniki naszych stałych testów zapewnienia jakości pokazują, że niektóre partie naszego pasty termoprzewodzącej MX-5 zawierają anomalie w konsystencji i trwałości. Wadliwe produkty wykazują zwiększoną separację oleju w paście, co powoduje przedwczesne utwardzenie. Może to prowadzić do niepożądanych efektów i trudności w aplikacji".

 Test past termoprzewodzących 2022, Arctic VS Thermal Grizzly VS Noctua

Firma dodaje, że partie, których dotyczy problem, zostały już zidentyfikowane i wycofane z obrotu. Niestety, produkt był na tyle długo w sprzedaży, że z pewnością dotarł do klientów końcowych. Wadliwe pasty termoprzewodzące MX-5 można oczywiście zwrócić bez wyjątku, a producent przyśle pełnowartościowy produkt. W tym celu wystarczy dostarczyć dowód zakupu za pośrednictwem formularza support.arctic.de/en/menu/support. Firma nie podaje jednak żadnych oznaczeń, które dodatkowo pozwoliłby użytkownikom sprawdzić, czy ich pasta należy do wadliwej partii.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Uwaga! Wadliwa partia past termoprzewodzących w sklepach. Firma wycofuje produkt

 0