Użytkownicy MacBooków M1 skarżą się na pękające wyświetlacze

Użytkownicy MacBooków M1 skarżą się na pękające wyświetlacze

Wedle dostępnej informacji MacBooki M1 cierpią na problem z wyświetlaczami i raczej nie powinniśmy tutaj liczyć na pomoc w ramach standardowej gwarancji.

Jak podaje serwis Apple Insider, pewna część użytkowników MacBooków M1 zgłasza na oficjalnym forum pomocy technicznej poważny kłopot związany z pękającymi ekranami. Jedna z osób twierdzi, że wyświetlacz pękł bez żadnej ingerencji z jej strony czy jakiegoś innego zewnętrznego czynnika. Urządzenie po prostu zostało zostawione na noc i następnego dnia pojawiły się dwa małe pęknięcia. Winowajcą w tej sytuacji nie były więc żadne okruszki lub inne przedmioty. Wada wyświetlaczy obejmuje modele wyposażone w procesor M1 - 13-calowego MacBook Air oraz MacBook Pro.

Użytkownicy MacBooków skarżą się na pękające wyświetlacze, które ich zdaniem uległy samoczynnemu uszkodzeniu.

Użytkownicy MacBooków M1 skarżą się na pękające wyświetlacze

Do sprawy odnieśli się pracownicy autoryzowanego serwisu producenta przyznając, że opisywanego "pęknięcia w styku" nie objęto standardową gwarancją co oznacza, że nie należy liczyć na darmową wymianę uszkodzonego elementu. Przynajmniej jednemu użytkownikowi zarzucono niewłaściwe korzystanie z komputera, a jeszcze innemu fakt, że sprawcą był kawałek okruszka. Dla większości klientów stanowisko firmy jest niezadowalające, ponieważ twierdzą, że nie znaleziono żadnych mogących uszkodzić komputer elementów, a samo urządzenie było użytkowane normalnie bez wywierania nacisku na wyświetlacz.

Użytkownicy MacBooków M1 skarżą się na pękające wyświetlacze

Co ciekawe w kilku przypadkach Apple pokryło koszt wymiany uszkodzonego ekranu, z kolei reszta użytkowników zapłaciła z własnej kieszeni około 500 dolarów. Nie wiadomo ile MacBooków może napotkać identyczny problem ani jaka jest tak naprawdę przyczyna. Spekuluje się, iż chodzi o źle zaprojektowaną konstrukcję komputera. Członkowie forum wsparcia Apple twierdzą, że przedsiębiorstwo wie o sytuacji, ale celowo ją ukrywa, chociaż nie ma na to jednoznacznych dowodów.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Użytkownicy MacBooków M1 skarżą się na pękające wyświetlacze

 0