Użytkownicy skarżą się na problemy z wyświetlaczem iPhone`ów 14. Apple przyznaje się do błędu

Użytkownicy skarżą się na problemy z wyświetlaczem iPhone`ów 14. Apple przyznaje się do błędu

W zeszłym miesiącu pojawiła się informacja o problemach z wyświetlaczem w iPhone'a 14. Apple potwierdziło te doniesienia, a także przyznało, iż pracuje nad eliminacją błędu, który za nie odpowiada.

W grudniu część użytkowników iPhone'ów 14 skarżyła się na migające poziome linie widoczne na wyświetlaczu, gdy smartfony są włączone. Pojawiały się one bez konkretnego powodu czy ingerencji ze strony właścicieli urządzeń. W jednym wątku na Reddit dziesiątki użytkowników iPhone’a 14 Pro‌ zgłaszały, że jedna lub więcej zielonych i żółtych linii może migać na ekranie, zanim zniknie kilka sekund po aktywacji smartfona. Według użytkowników Reddit, forów wsparcia Apple i forum MacRumors, wydaje się, że problem zaczął się po aktualizacji iOS 16.2, chociaż niektórzy użytkownicy zgłaszali, że występuje on nawet w starszych wersjach ‌iOS 16‌. Po blisko miesiącu do sprawy odniósł się producent, który zdradził kilka szczegółów błędu.

Apple przyznało, że wie o problemie z wyświetlaczem w iPhone'ach 14 i pracuje nad jego rozwiązaniem. Wkrótce użytkownicy dostaną stosowną aktualizację.

Apple przyznało, że problem faktycznie występuje, ale nie wynika z wady sprzętowej, co uspokoi osoby, które myślały już o wysłaniu urządzenia do serwisu. Firma obecnie bada sprawę i nie wiemy, kiedy dokładnie problem zostanie wyeliminowany, podkreślono jedynie, iż rozwiąże go aktualizacja iOS, która zostanie przygotowana niebawem. „Posiadacze iPhone’a 14 Pro‌ mogą zgłosić, że po włączeniu lub odblokowaniu telefonu przez chwilę widzą poziome linie migające na ekranie. Apple jest świadome problemu i wkrótce pojawi się aktualizacja oprogramowania, która go rozwiąże” - napisało Apple w notatce.

iOS 16.3 jest obecnie w fazie testów prowadzonych przez programistów oraz testerów publicznego programu beta, ale ta aktualizacja nie zostanie uruchomiona przez co najmniej kilka tygodni. Update nie trafi na iPhone'y przez najbliższe kilka tygodni, więc zapewne producent wyda łatkę iOS 16.2.1, której zadaniem będzie eliminacja problemu migających pionowych linii w smartfonach. Cóż dobrze, iż nie mamy do czynienia z fabryczną wadą smartfonów tylko błędem po stronie systemu mobilnego Apple. Oby producent z Cupertino jak najszybciej udostępnił aktualizację, która go usunie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Użytkownicy skarżą się na problemy z wyświetlaczem iPhone`ów 14. Apple przyznaje się do błędu

 0