Używasz Revoluta? Nie klikaj w te linki!

Używasz Revoluta? Nie klikaj w te linki!

Oficjalny dystrybutor Bitdefender na Polskę - Marken, wysłał ostrzeżenie o zmasowanych atakach phishingowych na użytkowników popularnych aplikacji Revolut i Monzo. Jak się przed nimi chronić?

Temat cyberbezpieczeństwa nie milknie. Dziś pojawiła się informacja jakoby Anonymous - grupa hakerska odpowiedzialna za wiele ataków w przeszłości, wzięła na celownik Federację Rosyjską, za agresję na wolną Ukrainę. Teraz dowiadujemy się, że aktualnie trwają zmasowane ataki phishingowe na użytkowników popularnych metod płatności - Revolut i Monzo i choć tych dwóch rzeczy na pewno nie wolno ze sobą powiązywać, warto się dowiedzieć, na czym ataki phishingowe polegają i jak się przed nimi bronić.

Jeśli korzystasz z Revolut, uważaj na ataki phishingowe. Marken ostrzega

Revolut phishing

Według badacza bezpieczeństwa Williama Thomasa, cybeprzestępcy atakują obecnie użytkowników kont mobilnych i kart wielowalutowych Revolut i Monzo, próbując uzyskać dostęp do danych uwierzytelniających. Robią to przede wszystkim za pomocą tak zwanego ataku phishingowego, gdzie wymagane jest przeprowadzenie akcji przez użytkownika końcowego - kliknięcie w odnośnik. Użytkownicy otrzymują wiadomość tekstową rzekomo pochodzącą od samego Revoluta i Monzo, w której proszeni są o kliknięcie linku w celu potwierdzenia konta, nowego logowania lub zatwierdzenia karty zastępczej. Kiedy nieszczęśliwiec kliknie w coś takiego, zostanie przekierowany na stronę, która do złudzenia może przypominać oryginał - phishingową. Nieświadoma niczego ofiara ataku wpisuje swoje dane osobowe, hasło, login, imię i nazwisko, numer telefonu i numer karty PIN.

Oczywiście dla tych, którzy znają się co nieco na technologii, taki atak jest przeważnie nieskuteczny, bo w każdej chwili można zweryfikować prawdziwość linku, do którego przypisana została dana strona internetowa oraz treść samej wiadomości. Znakami ostrzegawczymi w tym wypadku są przede wszystkim błędy ortograficzne, stylistyczne i odmiana konkretnych słów przez przypadki. Jeśli otrzymasz taką wiadomość, sprawdź dwa razy zanim zdecydujesz się skorzystać z tego, co wiadomość takowa zawiera.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Używasz Revoluta? Nie klikaj w te linki!

 0