Vaio Z 2021 z procesorem Intel Tiger Lake zaprezentowany. Mamy do czynienia z najlżejszym laptopem?

Vaio Z 2021 z procesorem Intel Tiger Lake zaprezentowany. Mamy do czynienia z najlżejszym laptopem?

Vaio zaprezentował laptopa Vaio Z 2021, który trafi do sprzedaży w czterech wariantach różniących się od siebie ilością RAM oraz pojemnością dysku. Podstawowy model wyposażono w 16 GB oraz 512 GB dysk SSD, z kolei najlepszy oferuje 32 GB + 2 TB SSD (oprócz tego znajdziemy też edycję z 8 GB pamięcią i 256 GB dyskiem). Wszystkie komputery wykorzystują procesory Intel Tiger Lake, a dokładniej Core i7 serii H35 (i7-11357H). Notebook posiada 14-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD lub 4K UHD. Nie zabrakło także czytnika linii papilarnych, złącza USB C, HDMI, audio oraz stereofonicznych głośników z Dolby Audio. Całość zasila bateria o pojemności 53 Wh zapewniającej pracę do 10-13 godzin bez ładowania. To, co jednak czyni ten sprzęt przynajmniej w ocenie producenta wyjątkowym to sama konstrukcja.

Vaio zaprezentował laptopa Vaio Z 2021, którego waga wynosi około 950 gramów.

Wykonana została z włókna węglowego i według firmy waga początkowa wynosi około 950 gramów, co czyni urządzenie jednym z najlżejszych na świecie. Vaio podaje, że laptop przeszedł 26 różnych testów związanych z upuszczaniem go na twardszą powierzchnię i finalnie nie uległ uszkodzeniu. Ceny zależne są od wybranej konfiguracji, ale podstawka kosztuje 3579 dolarów (ponad 13 tysięcy złotych). Nie jest to więc tania propozycja, ale zapewne dedykowana konkretnej grupie odbiorców. Nie wiemy, czy i kiedy notebook trafi do sprzedaży w Polsce. Marka Vaio raczej nie cieszy się u nas ogromną popularnością i dostawca może sobie odpuścić ten punkt na świecie. Przypomnijmy, że markę Vaio Sony sprzedało w 2014 roku funduszowi inwestycyjnemu Japan Industrial Partners.

NexstGo z Hongkongu posiada prawa do sprzedaży produktów tej linii, jak również ich serwisowania na Bliskim Wschodzie, w Indiach, Malezji, Hongkongu, Makau, Singapurze i na Tajwanie. Laptopy z serii Vaio możemy kupić w Polsce dzięki sklepowi Sony Center. Chociaż propozycji jest ledwie kilka i są dedykowane zamożniejszym klientom, bowiem najtańszy model kosztuje 6999 złotych, z kolei najdroższy 9499 zł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Vaio Z 2021 z procesorem Intel Tiger Lake zaprezentowany. Mamy do czynienia z najlżejszym laptopem?

 0