Valorant pozwala graczom cenzurować wybrane słowa na czacie

Valorant pozwala graczom cenzurować wybrane słowa na czacie

Toksyczne zachowania w grach znajdują się ostatnio na świeczniku deweloperów. Podczas gdy trash talk zawsze był częścią gier rywalizacyjnych (i sportu), twórcy starają się, by ich gry były bardziej przyjazne wszelkiej maści graczom, stając się ograniczać nadużycia. Filtry językowe są powszechne, podobnie jak wyciszanie graczy, ale niewielu deweloperów przekazuje nam kontrolę w tym zakresie.

Riot Games wypuściło łatkę do Valorant oznaczoną numerem 4.01. Najważniejszą informacją o aktualizacji wydają się zmiany w ustawieniach czatu. Gracze powinni zwrócić uwagę na nową sekcję zatytułowaną „Muted Word List”. To ustawienie pozwala graczom wyciszyć określone słowa na poziomie lokalnym. Lista służy kilku celom. Pierwszym i najbardziej oczywistym zastosowaniem jest wyciszenie określonych słów, które uważają za irytujące lub obraźliwe, bez całkowitego wyciszenia gracza. Być może masz przyjaciela, który zwraca się do ciebie per „Koleś”. Wystarczy wpisać to na wyciszoną listę słów, a „Dawaj, Koleś” zmieni się w „Dawaj”.

Riot Games wypuściło łatkę do Valorant oznaczoną numerem 4.01. Najważniejszą informacją o aktualizacji wydają się zmiany w ustawieniach czatu.

Valorant pozwala graczom cenzurować wybrane słowa na czacie

Drugim przypadkiem użycia jest wyeliminowanie alternatywnej pisowni dla obraźliwych słów. Osoby obeznane z pokojami rozmów z filtrami językowymi, niewątpliwie znają przypadki osób, które omijają filtry, używając znaków specjalnych i „alternatywnej” pisowni. Aby uniknąć obraźliwego zilustrowania tej kwestii, posłużymy się przykładem Riot. Jeśli „Riot” byłoby słowem zastrzeżonym, filtr czatu Valorant wychwyciłby je, ale może nie cenzurować „R!ot”, „R!0t” lub „Ri0t”. Gracz może teraz dodawać warianty pisowni do obraźliwych słów, dzięki czemu nie musi ich widzieć na czacie.

Riot Games ma nadzieję udoskonalić swoje filtry językowe, przeglądając listy stworzone przez graczy. Deweloperzy mogą dodawać często wyciszone słowa lub ich warianty, aby ulepszyć filtry toksyczne języka w Valorant, nad którymi trwają prace od lutego 2021 roku.

„Mamy nadzieję, że możemy wykorzystać listy, które tworzycie, aby uczynić czat mniej toksycznym, porównując je w różnych regionach i wykorzystując dane, które zbieramy, aby poprawić nasze własne wykrywanie niepożądanych słów” – czytamy w opisie łatki. „I nie, nie dostaniesz zakazu „League of Legends” na czacie”, co wskazuje, że programista nie zamierza przesadzać podczas dostosowywania filtrów.

Reszta aktualizacji jest stosunkowo nieistotna. Łata 4.01 osłabia, tzn. balansuje, broń Aresa, którą aktualizacja 4.0 uczyniła zbyt mocną. Wprowadzono również pewne poprawki do walki wręcz, aby były mniej frustrujące oraz kilka drobnych poprawek.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valorant pozwala graczom cenzurować wybrane słowa na czacie

 0