Valve potwierdza datę rozpoczęcia sprzedaży konsol Steam Deck. Jak z dostępnością? 

Valve potwierdza datę rozpoczęcia sprzedaży konsol Steam Deck. Jak z dostępnością? 

Steam Deck od Valve to może być przełom w zakresie pecetów w formie handhelda. Jeśli czekacie na ten sprzęt, to mamy dla Was informacje odnośnie startu sprzedaży tej mobilnej konsoli do gier. 

Po dwumiesięcznym opóźnieniu Steam Deck w końcu trafi do sprzedaży i stanie się to 25 lutego. W poście na blogu, który opublikowano wczoraj wieczorem, Valve poinformowało, że tego dnia otworzy zamówienia dla pierwszej partii posiadaczy rezerwacji. Ci klienci będą mieli 72 godziny na zakup urządzenia. Jeśli nie skorzystają z okazji, Valve przekaże ich miejsce kolejnej osobie w kolejce rezerwacji. Pierwsze zamówienia zostaną wysłane 28 lutego. Idąc dalej, Valve twierdzi, że planuje co tydzień otwierać zamówienia dla większej liczby klientów.

Po dwumiesięcznym opóźnieniu Steam Deck w końcu trafi do sprzedaży i stanie się to 25 lutego.

Valve potwierdza datę rozpoczęcia sprzedaży konsol Steam Deck. Jak z dostępnością? 

Ponadto niebawem rozpocznie się wysyłka egzemplarzy przeznaczonych dla przedstawicieli prasy, by recenzenci mieli więcej czasu na testy sprzętu. Embargo na publikowanie recenzji Steam Decka zostanie jednak zniesione dopiero 25 lutego, ale niektóre materiały przedpremierowe i relacje pierwszych wrażeń mogą pojawić się wcześniej. 

Kilka ważnych szczegółów dla zamawiających:

  • Wysyłanie zaproszeń rozpocznie się 25 lutego zaraz po 19:00 czasu polskiego.
  • E-maile z zaproszeniami będą wysyłane w tej samej kolejności, w jakiej dokonano rezerwacji.
  • Możecie zamówić tylko ten model Decka, na który została złożona pierwotna rezerwacja.
  • Wasza wcześniejsza zaliczka zostanie użyta do obliczenia ostatecznej ceny Steam Decka, w którą wchodzą również koszty wysyłki.

Ceny za Steam Deck zaczynają się od 1899 zł. Za taką kwotę kupimy urządzenie z 64 GB pamięci wewnętrznej eMMC i futerałem. Valve zaoferuje również modele z 256 GB i 512 GB pamięci NVMe. Kosztują odpowiednio 2499 zł i 3099 zł. Najdroższa wersja jest również wyposażona w wysokiej jakości antyrefleksyjne szkło. Customowy chipset AMD w Steam Deck zawiera procesor 2,4 GHz i procesor graficzny z ośmioma jednostkami obliczeniowymi RDNA 2. Sprzęt jest również wyposażony w 16 GB pamięci RAM LPDDR5. Wszystko to sprawia, że ​​kieszonkowe PC Valve może uruchamiać najnowsze gry z „bardzo efektywnym” wykorzystaniem mocy. Postaramy się przygotować recenzję tego sprzętu, by przekonać się, na co naprawdę go stać.

Warto odnotować, że składając teraz rezerwację na sprzęt Valve, oczekiwana data możliwości złożenia zamówienia szacowana jest po 2. kwartale 2022 roku. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Valve potwierdza datę rozpoczęcia sprzedaży konsol Steam Deck. Jak z dostępnością? 

 0