Wiedźmin 3: Dziki Gon. Poznaliśmy wstępny termin next-genowej aktualizacji

Wiedźmin 3: Dziki Gon. Poznaliśmy wstępny termin next-genowej aktualizacji

CD Projekt ujawnił przybliżoną datę wydania next-genowej aktualizacji do Wiedźmina 3: Dziki Gon, która zmierza na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Przypomnijmy, że jakiś czas temu Redzi przełożyli jej debiut.

Wiedźmin 3: Dziki Gon miał otrzymać next-genową aktualizację dedykowaną konsolom nowej generacji PS5 i Xbox Series X/S w drugim kwartale 2022 roku, lecz w kwietniu CD Projekt poinformował, że opóźnia ją na czas nieokreślony. Dziś polska firma zdradziła, iż udostępnienie łatki w tym roku pozostaje niezagrożone i jeżeli nie nastąpią nieoczekiwane okoliczności, to gracze pobiorą nowy update w czwartym kwartale bieżącego roku, czyli w okresie od października do grudnia. Jest to wstęp termin, więc biorąc pod uwagę opóźnienia serwowane przez studio, do tej wiadomości należy podchodzić z dystansem. Oczywiście liczymy, że za kilka miesięcy odpalimy Wieśka w nowym wydaniu.

Next-genowa aktualizacja do Wiedźmina 3: Dziki Gon zadebiutuje w czwartym kwartale 2022 roku.

Co takiego zawiera edycja na next-geny? W skład wchodzą podstawka i wszystkie opublikowane dodatki (Serca z kamienia oraz Krew i wino), poprawki, a także nowa zawartość inspirowana serialem Wiedźmin od Netflixa. Warto przypomnieć, że pierwotnie za update odpowiadało Saber Interactive z siedzibą w Petersburgu, aczkolwiek ze względu na zarzuty o rusofobię kierowane w stronę CD Projekt i inwazji Rosji na Ukrainę deweloperzy z Polski postanowili osobiście dokończyć aktualizację bazując na tym co już przygotowano.

Tymczasem od premiery Wiedźmina 3: Dziki Gon minęło 7 lat. Tytuł, który rozsławił CD Projekt RED na świecie i odpowiada za większość przychodów generowanych przez serię, trafił do sprzedaży 19 maja 2015 roku, natomiast jeszcze w tym samym roku gracze mogli ograć pierwsze rozszerzenie Serca z Kamienia a trylogię domknęło DLC Krew i Wino z 2016 roku. Jednocześnie fani świętują rocznicę premiery Wiedźmina 2: Zabójcy Królów. Jeżeli jakimś cudem nie posiadacie tych gier w kolekcji, to macie szansę je zgarnąć w wyprzedaży na GOG.com.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiedźmin 3: Dziki Gon. Poznaliśmy wstępny termin next-genowej aktualizacji

 0