Wiedźmin ma dostać grę multiplayer. Czym będzie tajemniczy projekt?

Wiedźmin ma dostać grę multiplayer. Czym będzie tajemniczy projekt?

CD Projekt RED pracuje nad nowym Wiedźminem będącym wysokobudżetowym projektem AAA, ale to nie jedyny tytuł z wiedźmińskiego uniwersum, który jest rozwijany i jego kierunek może zaskoczyć niejednego gracza.

O tym, że CD Projekt RED rozwija nowego Wiedźmina, wiemy już od pewnego czasu, lecz to nie jedyna gra, która ma powstać. Ogłoszenie o pracę w The Molasses Flood sugeruje, że studio działa nad wieloosobowym spin-offem serii Wiedźmin. W październiku 2021 roku grupa CD Projekt ogłosiła przejęcie The Molasses Flood, studia odpowiedzialnego za produkcje niezależne, takie jak Drake Hollow i The Flame in the Flood. W informacji prasowej ujawniono, że zespół będzie pracować niezależnie nad "ambitnym projektem" opartym na jednym z istniejących IP CD Projekt.

CD Projekt ma pracować nad spin-offem Wiedźmina, który będzie oparty na rozgrywce sieciowej.

Do wyboru mamy Wiedźmina albo Cyberpunka 2077, jednak zważywszy na ogromną popularność tego pierwszego logiczne jest, że chodzi właśnie o uniwersum słynnego łowcy potworów. The Molasses Flood poszukuje obecnie projektanta trybu wieloosobowego do gry działającej na silniku Unreal Engine. Podobno ma to być nastawiona na rozgrywkę sieciową gra akcji z poziomami doświadczenia oraz systemem progresji. Podczas walk skorzystamy nie tylko z miecza, ale też siły własnych rąk. Ogłoszenie o pracę to nie jedyny dowód na powstawanie tego projektu.

Podczas sesji pytań i odpowiedzi pod koniec zeszłego roku prezes CD Projekt, Adam Kiciński, potwierdził, że firma zamierza w nadchodzących latach wprowadzić tryb wieloosobowy zarówno do Cyberpunka 2077, jak i Wiedźmina. Wypuszczenie spin-offu przygód Geralta z Rivii nastawionego na tryb multiplayer przed debiutem pełnoprawnej kolejnej części serii pomogłoby Redom sprawdzić, jak ogólnie sieciowa rozgrywka sprawdza się w tego typu produkcji. Przypomnijmy, że na platformach mobilnych znajdziemy The Witcher: Monster Slayer inspirowanego Pokemon GO.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiedźmin ma dostać grę multiplayer. Czym będzie tajemniczy projekt?

 0