CD Projekt w końcu przełamał złą passę. Ogromny sukces polskiej spółki

CD Projekt w końcu przełamał złą passę. Ogromny sukces polskiej spółki

Nareszcie możemy przeczytać o sukcesie CD Projektu. Najnowsza grę wydaną przez rodzimą spółkę - Wiedźmin: Pogromca Potworów (The Witcher: Monster Slayer) - ze sklepu Google Play pobrano już ponad milion razy. W ciągu zaledwie tygodnia od premiery.

Produkcja studia Spokko, należącego do CD Projektu, już od dawna cieszy się dużą popularnością, co znalazło przełożenie na wyniki. Radosław Grabowski, główny menadżer ds. wizerunku w CD Projekt RED, poinformował na Twitterze, że Wiedźmin: Pogromca Potworów przekroczył granicę miliona pobrań w sklepie Google Play (wersja na urządzenia z Androidem). Nie wiadomo, ilu graczy pozostaje aktywnych, niemniej jednak wynik robi wrażenie. Tym bardziej, że udało się go osiągnąć w ciągu zaledwie tygodnia od premiery. Nie mamy na razie danych dotyczących liczby pobrań z App Store (wersja na iPhone'y oraz iPady).

Wiedźmin: Pogromca Potworów (The Witcher: Monster Slayer) w wersji na Androida został pobrany już ponad milion razy. Czekamy na statystyki popularności wśród użytkowników iPhone'ów i iPadów.

Wiedźmin: Pogromca Potworów zadebiutował 21 lipca. Gra jest dostępna za darmo, płatne są w niej tylko opcjonalne mikrotransakcje. Spokojnie możemy się przy niej bawić, nie wydając ani grosza. Opracowana przez Spokko rozgrywka, inspirowana popularnym Pokémon GO, polega na polowaniu na czające się wokół nas stwory. Szukamy ich na prawdziwej mapie okolicy, pobranej z Google Maps, a następnie walczymy, oglądając naszych przeciwników w rzeczywistości rozszerzonej. Z czasem zdobywamy coraz cenniejsze trofea, rozwijamy naszego wiedźmina, przyrządzamy eliksiry i oleje oraz kupujemy nowe elementy wyposażenia.

 The Witcher: Monster Slayer (Wiedźmin: Pogromca Potworów) - recenzja

"Uważam, że The Witcher: Monster Slayer już teraz - w dniu premiery - jest grą, której nie powinien pominąć żaden miłośnik przygód Geralta. Produkcja studia Spokko wciąga od pierwszej minuty i sprawia, że czasem chce się wyruszyć na polowanie nawet pomimo niezbyt atrakcyjnej pogody" - napisaliśmy w naszej recenzji Wiedźmina: Pogromcy Potworów, którą zwieńczyliśmy oceną 4/5.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt w końcu przełamał złą passę. Ogromny sukces polskiej spółki

 0