Wiedźmin Sirius przypadnie do gustu osobom, które niekoniecznie grają w hardkorowe gry RPG

Wiedźmin Sirius przypadnie do gustu osobom, które niekoniecznie grają w hardkorowe gry RPG

CD Projekt RED pracuje nad nową trylogią Wiedźmina. Jednocześnie w studiu The Molasses Flood powstaje propozycja skierowana zarówno do fanów samotnych przygód jak i zabawy w większym gronie.

Wiedźmin Sirius, którego przygotowuje The Molasses Flood będzie przystępny dla szerszej grupy odbiorców, a nie tylko hardkorowych graczy lubiących gry RPG. W sesji Q&A wiceprezes ds. rozwoju biznesu Michał Nowakowski powiedział, iż projekt ma za zadanie przykuć uwagę zwolenników marki wiedźmińskiej. "Projekt Sirius dotrze do większej bazy graczy zainteresowanych franczyzą i IP, ale którzy niekoniecznie grają w hardkorowe gry RPG, takie jak seria Wiedźmin, którą stworzyliśmy do tej pory". Jednocześnie Nowakowski mówi, iż to "ambitna produkcja" więc nie należy traktować jej jako mniejszego tworu nawet jeżeli będzie mniej rozbudowana niż Project Polaris czy Canis Majoris.

Wiedźmin Sirius to gra przeznaczona dla szerszego grona odbiorców, którzy niekoniecznie lubią granie w hardkorowe gry RPG.

Po prostu jest to coś innego niż to, do czego przyzwyczaiły nas gry z serii Wiedźmin. Michał Nowakowski zaprzeczył jakoby Wiedźmin Sirius był tytułem mobilnym co sugerowano wcześniej: "Zdecydowanie mogę powiedzieć, że Project Sirius nie jest grą mobilną". The Molasses Flood poprzez Siriusa chce dotrzeć do ludzi, do których niekonicznie skutecznie docierano za sprawą już stworzonych gier o Wiedźminie. "Wyobraź sobie osoby, które oglądały serial, lecz nie grają w mroczne, hardkorowe gry RPG" – powiedział Nowakowski. Warto podkreślić, że Wiedźmin Sirius nie jest związany z nową trylogią, a pozostaje oddzielnym bytem.

CD Projekt RED pracuje nad nową sagą wiedźmińską, chociaż na jej premierę przyjdzie nam jeszcze poczekać. Studio planuje wydawać kolejne odsłony co 3 lata, zaś Polaris jest w fazie pre-produkcji. Gry powstaną na silniku Unreal Engine 5 i jest to dobra decyzja, ponieważ jak pokazał Cyberpunk 2077 REDengine sprawia trudności w przeciwieństwie do UE. Dodatkowo twórcy mają zagwarantowane wsparcie Epic Games odpowiadającego za Unreal Engine w ramach nawiązanej jakiś czas temu współpracy. Czekacie na nowe produkcje z uniwersum Wiedźmina?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiedźmin Sirius przypadnie do gustu osobom, które niekoniecznie grają w hardkorowe gry RPG

 0