Windows 11 otrzymał pierwszą dużą aktualizację. Zobaczcie, jakie nowości wprowadza

Windows 11 otrzymał pierwszą dużą aktualizację. Zobaczcie, jakie nowości wprowadza

Microsoft udostępnił pierwszą dużą aktualizację systemu Windows 11, która zawiera wiele nowości. Publiczna wersja preview androidowych aplikacji w systemie Windows 11 jest już dostępna w OS, wraz z odświeżonym Notatnikiem i Media Playerem. Pierwsza duża aktualizacja systemu Windows 11 dostarcza także szereg ulepszeń paska zadań.

Publiczna wersja preview obsługi aplikacji z Androida w systemie Windows 11 umożliwi użytkownikom instalowanie popularnych apek ze sklepu Amazon Appstore. Jest to dość istotne ograniczenie w porównaniu do sklepu Google Play, który oferuje ich znacznie więcej, ale istnieją sposoby na nieoficjalne uruchomienie Sklepu Google Play w systemie Windows 11.

Publiczna wersja preview obsługi aplikacji z Androida w systemie Windows 11 umożliwi użytkownikom instalowanie popularnych apek ze sklepu Amazon Appstore.

Największe zmiany w tej aktualizacji systemu Windows 11 dotyczą paska zadań. Data i godzina będą wreszcie dostępne na wielu monitorach w systemie Windows 11, czego brakowało od premiery najnowszego OS giganta z Redmond. Widżet pogody również powraca do paska zadań, a nowa funkcja wyciszania/wyłączania wyciszenia na pasku zadań będzie dostępna dla połączeń Microsoft Teams. Będziemy również mogli szybko udostępnić ekran określonej aplikacji lub okna z paska zadań bezpośrednio do połączenia Microsoft Teams.

Microsoft przeprojektował również aplikacje Media Player i Notatnik dla systemu Windows 11. Notatnik zawiera teraz wieloetapowe cofanie, ulepszony interfejs wyszukiwania i obsługę trybu ciemnego. Nowy Media Player został odświeżony w celu zastąpienia Groove Music i Windows Media Playera i obejmuje obsługę zarówno audio, jak i wideo, a jego wygląd teraz lepiej pasuje do interfejsu użytkownika systemu Windows 11.

Choć Microsoft przeszedł niedawno na coroczną kadencję aktualizacji funkcji zarówno dla systemu Windows 10, jak i Windows 11, ta pierwsza duża aktualizacja systemu Windows 11 nie będzie jedyną w tym roku. Zamiast tego Microsoft będzie częściej dodawać nowe funkcje do systemu Windows 11 w ramach mniejszych update'ów. 

„Z biegiem czasu, oprócz naszej corocznej aktualizacji, będziemy częściej wprowadzać nowe funkcje do systemu Windows 11 dla użytkowników końcowych” — powiedział Panos Panay, szef systemu Windows i urządzeń. „Wykorzystamy różnorodne mechanizmy aktualizacji, które mamy, w tym serwis i aktualizacje Microsoft Store. Naszym celem jest dostarczanie ciągłych innowacji, zapewniających najlepsze doświadczenia przez cały rok”.

Gigant z Redmond planuje przetestować nowe eksperymentalne funkcje systemu Windows 11 w 2022 r., a do tego takie funkcje, jak naklejki na tapetę i aktualizacje trybu tabletu, są już w fazie testów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 11 otrzymał pierwszą dużą aktualizację. Zobaczcie, jakie nowości wprowadza

 0