Wnętrze Xbox Series S ujawnia świetny, zminiaturyzowany projekt

Wnętrze Xbox Series S ujawnia świetny, zminiaturyzowany projekt

Xbox Series S to według Microsoftu najmniejszy i najbardziej elegancki Xbox w historii. Konsola kryje w sobie potężną moc, zamkniętą w obudowie o pojemności zaledwie 2,7 litra. Teraz, dzięki Digital Foundry, możemy zobaczyć jak producent upchał wszystkie podzespoły do środka.

Z opublikowanego materiału dowiadujemy się, że Xbox Series S ma konstrukcję modułową, w której każdy komponent jest odpowiednio oznakowany i łatwy do wymiany. Na przykład zasilacz 165 W jest wpinany w płytkę drukowaną, a do montażu nie potrzeba żadnych śrub. Xbox Series S pobiera około 82,5 W przy pełnym obciążeniu, więc jednostka 165 W to więcej niż wystarczająca moc, aby zasilić całą konsolę. Sercem konsoli jest niestandardowy 7 nm SoC od AMD, który posiada 8 rdzeni procesora Zen 2 z SMT i pracuje z częstotliwością 3,6 GHz, która spada do 3,4 GHz po włączeniu SMT. Na pokładzie znajduje się również 10 GB pamięci GDDR6.

Xbox Series S ma konstrukcję modułową, w której każdy komponent jest odpowiednio oznakowany i łatwy do wymiany. Microsoft naprawdę przyłożył się do projektu, mieszcząc podzespoły do małej obudowy 2,7 litra.

 

Xbox Series X i Series S wykorzystują podobny ośmiordzeniowy procesor AMD SoC, jednak ich wymiary się różnią. Series X  posiada układ o rozmiarze 360 mm2, podczas gdy rozmiar drugiego to 197 mm2. Powodem tej dużej rozbieżności jest to, że SoC wewnątrz Xbox Series X jest wyposażony w więcej kontrolerów pamięci i mocniejszy układ graficzny RDNA 2. Dla porównania, Xbox Series X ma 52 jednostki obliczeniowe (CU), a Xbox Series S jest ograniczony do 20 jednostek.

W całej konsoli Xbox Series S jedynym wymienialnym dla użytkownika elementem jest dysk SSD. Niestety, właściciele nie mogą obecnie konfigurować dysku na poziomie oprogramowania. Domyślnie konsola jest wyposażona w dysk SSD Western Digital SN530 512 GB M.2 2230 NVMe z niestandardowym układem ASIC, który aktualizuje dysk do standardu PCIe 4.0. Jednak dla dysku SSD dostępne są tylko dwie linie. Digital Foundry podejrzewa, że ​​pozostałe dwa tory są rozdzielone dla zewnętrznej karty pamięci.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wnętrze Xbox Series S ujawnia świetny, zminiaturyzowany projekt

 0