Wyciekły zdjęcia płyty głównej AMD A620 od ASRock. Szczegóły supertanich modeli pod nowe Ryzeny

Wyciekły zdjęcia płyty głównej AMD A620 od ASRock. Szczegóły supertanich modeli pod nowe Ryzeny

AMD w trakcie ogłoszenia procesorów Ryzen serii 7000 i platformy AM5 we wrześniu zeszłego roku obiecało, że ceny dedykowanych im płyt głównych będą zaczynać się od 125 USD. Sześć miesięcy później nadal nie udało się dotrzymać tej obietnicy, ale to wkrótce może ulec zmianie, bo nadchodzą modele napędzane budżetowym chipsetem A620 i zdaje się, że ASRock będzie jednym z pierwszych producentów, który dostarczy taki produkt. 

VideoCardz opublikowało pierwsze zdjęcia płyty głównej ASRock A620M-HDV/M.2, ujawniając czego można oczekiwać od typowej platformy opartej na najtańszej platformie AMD dla procesorów kompatybilnych z podstawką AM5. Aby obniżyć koszt płyty głównej A620M-HDV/M.2, ASRock wyposażył ją w niedrogi 3+1+1-fazowy moduł regulacji napięcia (VRM), który wykorzystuje półprzewodnikowe cewki indukcyjne i kondensatory, ale nie należy oczekiwać tu możliwości efektywnego podkręcania (nawet jeśli A620 takowe będzie obsługiwać). Co więcej, zmniejszono liczbę gniazd DIMM do dwóch i pominięto obsługę PCIe 5.0 zarówno dla grafiki, jak i pamięci masowej (zgodnie z zaleceniami AMD dla platform opartych na chipsecie A620).

Zdaje się, że ASRock będzie jednym z pierwszych producentów, który dostarczy płyty główne z chipsetem A620.

ASRock A620M-HDV/M.2

Co prawda część osób może poczuć się oszukanych brakiem możliwości realnego podkręcania, ale z drugiej strony seria Ryzen 7000X3D w ogóle nie obsługuje OC, a mimo to oferuje topową wydajność w grach. Tym samym platforma AMD A620 może być dobrym wyborem dla graczy z ograniczonym budżetem, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że nie ma konsumenckich kart graficznych korzystających z interfejsu PCIe 5.0 x16 (i wygląda na to, że takowe nie trafią na rynek w najbliższym czasie), a dyski SSD PCIe 5.0 x4 nie wydają się przynosić zbyt wielu korzyści w grach obsługujących DirectStorage w porównaniu z modelami z interfejsem PCIe 4.0 x4.

ASRock A620M-HDV/M.2

Płyta główna A620M-HDV/M.2 oferuje ponadto gniazdo PCIe 4.0 x4 M.2-2280, gniazdo M.2-2230 na adaptery Wi-Fi, dwa porty SATA i dwa porty PCIe gniazda x1. Oprócz tego jest również wyposażona w port USB 3.2 Gen 2 Type-C, złącze GbE, cztery porty USB 2.0/3.0 Type-A i gniazda audio.

ASRock A620M-HDV/M.2

ASRock A620M-HDV/M.2 nie będzie jedynym modelem od ASRock z chipsetem A620 w. Firma przygotowuje dziewięć takich płyt głównych, a przynajmniej tak wynika ze zgłoszenia w bazie danych celnych EWG. Opierając się na nazwach modeli, ASRock zamierza dostarczyć płyty główne A620 tylko w formacie Micro-ATX. Wydaje się to logicznym posunięciem, ponieważ obecnie większość niedrogich komputerów PC korzysta z tego standardu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekły zdjęcia płyty głównej AMD A620 od ASRock. Szczegóły supertanich modeli pod nowe Ryzeny

 0