Xbox Cloud Gaming to bardzo popularna platforma, co potwierdza Microsoft

Xbox Cloud Gaming to bardzo popularna platforma, co potwierdza Microsoft

Xbox Game Pass cieszy się dużą popularnością, ale usługa Xbox Cloud Gaming bazująca na graniu w chmurze także przyciąga wielu graczy, co potwierdził Satya Nadella, CEO Microsoftu.

Xbox Game Pass oraz Xbox Cloud Gaming nie mogą narzekać na brak aktywnych użytkowników. Satya Nadella pełniący funkcję CEO Microsoftu podczas konferencji Microsoftu dla programistów ujawnił, że z usługi streamingu w chmurze korzysta ponad 10 milionów osób z 26 krajów, w których Xbox Cloud Gaming jest dostępny. Usługa radzi sobie więc bardzo dobrze, aczkolwiek nie zapominajmy, iż jest ona częścią Xbox Game Pass Ultimate kosztującego 54 zł miesięcznie. W jakimś stopniu podbija to aktywność Xbox Cloud Gaming.Granie w chmurze to przydatne rozwiązanie, o czym przekonali się posiadacze konsol Xbox One mogąc zagrać w Microsoft Flight Simulator, który oficjalnie trafił na PC i Xbox Series X/S.

Z Xbox Cloud Gaming korzysta ponad 10 milionów graczy.

W przyszłości dla graczy grających na starszych urządzeniach będzie to jeszcze bardziej zbawienna platforma. Biblioteka gier, które odpalimy w chmurze stale się powiększa, a dodatkowo mogą z niej korzystać użytkownicy smartfonów np. iPhone'ów i grać w Fortnite, którego przecież nie znajdą w App Store ze względu na spór Apple i Epic Games. Xbox Cloud Gaming zawiera przeszło 100 gier. Usługa jest dostępna w Google Play Store, App Store i w aplikacji Xbox na komputerach z systemem Windows.

Co ciekawe zagrożenie dla branży gier ze strony Xbox Game Pass dostrzega Ed Fries, były wiceprezes Microsoftu i jeden z autorów pierwszego Xboxa. W podcascie Xbox Expansion Pass stwierdził on, że z punktu widzenia konsumenta propozycja przedsiębiorstwa z Redmond jest atrakcyjna i pozbawiona jakichkolwiek minusów, ale dla całej branży gier może stanowić zagrożenie. XGP porównał do Spotify, które po stworzeniu zniszczyło rynek muzyczny obcinając roczne dochody o połowę i sprawiając, że ludzie nie myślą o kupowaniu muzyki. Uważacie, że to samo czega segment gamingowy a gracze kiedyś przestaną kupować gry?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Cloud Gaming to bardzo popularna platforma, co potwierdza Microsoft

 0