Xbox Game Pass dostaje plan rodzinny. Na razie w wybranych krajach

Xbox Game Pass dostaje plan rodzinny. Na razie w wybranych krajach

Microsoft testuje nową opcję subskrypcji Xbox Game Pass, która jest dedykowana rodzinom. Obecnie mogą z niej skorzystać mieszkańcy dwóch krajów, ale należy oczekiwać, że w przypadku sukcesu plan zostanie udostępniony we wszystkich miejscach świadczenia usługi.

Xbox Game Pass otrzymał plan rodzinny, który obecnie jest testowany przez członków programu Xbox Game Pass Insider Preview w Irlandii oraz Kolumbii. Umożliwia on dodanie do abonamentu czterech dodatkowych użytkowników, którzy mają zapewniony oddzielny dostęp do gier, a także innej treści w tym korzyści płynących z subskrypcji. Chociaż gracze dodawani do subskrypcji nie muszą być częścią programu Insider, mają mieszkać w tym samym kraju co tester. Pilotażowy Xbox Game Pass Family Plan możemy aktywować jeżeli korzystamy z Xbox Game Pass Ultimate i w tym przypadku wystarczy być aktywnym uczestnikiem Xbox Game Pass Insider Preview lub się do niego zapisać.

Xbox Game Pass otrzymał plan rodzinny, który obecnie jest testowany w Irlandii i Kolumbii.

Następnie po wyrażeniu odpowiednich zgód subskrypcja w wersji Ultimate zostanie przeniesiona według konkretnego przelicznika: 1 miesiąc XGP Ultimate daje 18 dni Xbox Game Pass Family Plan dla maksymalnie 5 osób. Nowy plan ma być droższy względem najmocniejszego Ultimate, aczkolwiek konkretnego cennika na ten moment nie znamy. Gdyby jednak wprowadzono plan dla wszystkich z przytoczonym przelicznikiem wówczas powinniśmy płacić 25 dolarów amerykańskich zamiast 15 USD jak za Xbox Game Pass Ultimate.

Nie wiemy, kiedy plan rodzinny trafi do abonentów Xbox Game Pass na całym świecie. Tymczasem Xbox Game Pass wzbogaci się w sierpniu o nowe gry. Na liście są Ghost Recon Wildlands (PC, Xbox i chmura), Shenzhen I/O (PC), Turbo Golf Racing (PC, Xbox i chmura), Two Point Campus (PC, Xbox i chmura), Cooking Simulator (PC, Xbox i chmura), Expeditions: Rome (PC) oraz Offworld Trading Company (PC). Xbox Game Pass kosztuje miesięcznie 39,99 zł lub 54,99 złotych w wersji Ultimate. Za pierwszy miesiąc w obu przypadkach zapłacimy 4 zł.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Game Pass dostaje plan rodzinny. Na razie w wybranych krajach

 0