Xbox Game Pass zdetronizuje PlayStation Plus? Microsoft zapowiada 39 gier, które trafią do usługi

Xbox Game Pass zdetronizuje PlayStation Plus? Microsoft zapowiada 39 gier, które trafią do usługi

Konferencja Xbox & Bethesda Games Showcase stanowiła doskonałą okazję, by zapowiedzieć kolejne gry, które zadebiutują w usłudze Xbox Game Pass. Podczas wczorajszej prezentacji Microsoft zaspokoił chyba oczekiwania wszystkich abonentów, zapowiadając w sumie aż 39 nowych gier, które dołączą do dotychczasowej - i tak już imponującej - listy tytułów. Są wśród nich zarówno starsze tytuły, produkcje niezależne, jak i wysokobudżetowe przeboje, które w usłudze zadebiutują w dniu premiery. Część z nich będzie dostępna wyłącznie na konsolach, w większość zagramy także na pecetach, a niektóre zostaną przystosowane do rozgrywki w chmurze, co oznacza, że pobawimy się w nich na smartfonie lub tablecie. Większość zapowiedzianych tytułów ukaże się jeszcze w tym roku, ale poznaliśmy też szereg przyszłorocznych premier.

11 gier już teraz, 17 jeszcze w tym roku i kolejne 11 w przyszłym - tak wygląda aktualny plan wydawniczy w Xbox Game Pass. A to tylko część tego, co przygotowuje Microsoft (ta przedstawiona oficjalnie podczas Xbox & Bethesda Games Showcase).

Już teraz biblioteka Xbox Game Pass poszerzyła się o 10 gier opracowanych przez Bethesdę: Arx Fatalis (PC), Dishonored: Death of the Outsider (PC, konsole i chmura), Doom (konsole i chmura), Fallout (PC), Fallout 2 (PC), Fallout 3 (PC, konsole i chmura), Fallout: Tactics (PC), RAGE (konsole i chmura), The Evil Within 2 (PC, konsole i chmura), Wolfenstein 2: The New Colossus (PC, konsole i chmura). Microsoft przygotował także niespodziankę w postaci Yakuza: Like a Dragon. Japońska produkcja znalazła się w katalogu już wczoraj, tuż po konferencji. W efekcie wyszukiwarka gier Xbox Game Pass wyświetla na tę chwilę 624 pozycje, w które można grać na konsolach Xbox, komputerach osobistych lub - w wąskim wycinku - na smartfonach i tabletach z Androidem.

Mass Effect Legendary Edition otrzymał nową aktualizację, którą docenią gracze z Polski Microsoft rzekomo przejmie kolejnych 5 uznanych deweloperów. W grze m.in. IO Interactive i Crytek

A to oczywiście nie koniec planów na ten rok. Microsoft w najbliższych miesiącach zaprezentuje: Dungeons & Dragons: Dark Alliance (22 czerwca), Microsoft Flight Simulator w wersji na  Xboksy Series X/S (27 lipca), The Ascent (29 lipca), Hades (13 sierpnia), Twelve Minutes (19 sierpnia), Psychonauts 2 (25 sierpnia), Aragami 2 (17 września), Sable (23 września), The Anacrusis (jesień), Back 4 Blood (12 października), Age of Empires 4 (28 października), Forza Horizon 5 (9 listopada), Shredders (grudzień), Halo Infinite (koniec roku roku), Among Us, Hello Neighbor 2, The Gunk (daty premiery nieznane). Z kolei w przyszłym roku możemy spodziewać się: The Outer Worlds 2, STALKER 2: Heart of Chernobyl, Starfield, Redfall, Contraband, Party Animals, Atomic Heart, Somerville, Slime Rancher 2, Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes, Replaced.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Game Pass zdetronizuje PlayStation Plus? Microsoft zapowiada 39 gier, które trafią do usługi

 0