Xbox i Hideo Kojima ogłaszają współpracę. Tworzą grę bazującą na chmurze

Xbox i Hideo Kojima ogłaszają współpracę. Tworzą grę bazującą na chmurze

Od jakiegoś czasu po sieci krążyły plotki o tym, jakie są plany Hideo Kojima, twórcy Metal Gear Solid i Death Stranding, odnośnie jego przyszłym gier. W temacie nastąpił nagły zwrot po tym, jak w sieci pojawiły się doniesienia, że kultowy już twórca wcale nie zamierza dołączyć do Sony, tylko połączy siły z konkurencją, czyli Microsoftem. Te okazały się prawdziwe. 

W trakcie konferencji Xbox & Bethesda Games Showcase szef Xbox, Phil Spencer, wszedł na scenę, aby ogłosić, że Xbox nawiązał „specjalne partnerstwo” ze studiem Kojima Productions, aby stworzyć „zupełnie nowe doświadczenie”. Sam Kojima również zabrał głos, zapowiadając zupełnie nowy rodzaj gry, która zostanie zbudowana przy użyciu technologii Xbox Cloud Gaming. „Tak, jest gra, którą zawsze chciałem zrobić. To zupełnie nowa gra, której nikt wcześniej nie doświadczył ani nie widział. Bardzo długo czekałem na dzień, w którym będę mógł wreszcie zacząć ją tworzyć” - powiedział Kojima, sugerując, że projekt jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie. 

Xbox nawiązał „specjalne partnerstwo” ze studiem Kojima Productions, aby stworzyć „zupełnie nowe doświadczenie”.

 „Dzięki najnowocześniejszej technologii chmury Microsoftu i [zachodzącym zmianom] w trendach w branży, stało się możliwe, aby rzucić sobie wyzwanie, aby stworzyć ten nigdy wcześniej niewidziany pomysł. Może to trochę potrwać, ale nie mogę się doczekać współpracy z Xbox Game Studios i mam nadzieję, że w przyszłości przyniosę wam ekscytujące wiadomości” - dodał twórca. 

Od jakiegoś czasu dochodziły nas co prawda słuchy, że Kojima może pracować dla Microsoftu nad grą bazującą natywnie na chmurze, a w tym celu ściągnięto nawet podobno weterankę Valve i Stadia, Kim Swift, która pomagać ma w kwestiach technicznych. 

Niestety ogłoszenie giganta z Redmond nie zdradza nic na temat tego, o czym może być to gra, ale ostatni przeciek wskazywał, że Kojima powraca do tworzenia horroru z projektem o nazwie Overdose. Nie wiemy jednak, czy jest to projekt, który Kojima Productions tworzy z Microsoftem, czy też coś innego (lub nawet czy w ogóle to prawda). Jednego możemy być jednak pewni, Kojima lubi zaskakiwać i przełamywać bariery, więc może być bardzo ciekawie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox i Hideo Kojima ogłaszają współpracę. Tworzą grę bazującą na chmurze

 0