Xbox Series S jednak ogranicza obecną generację konsol? Do grona krytyków dołączył kolejny twórca

Xbox Series S jednak ogranicza obecną generację konsol? Do grona krytyków dołączył kolejny twórca

Xbox Series S jest najsłabszym przedstawicielem obecnej generacji konsol, który ustępuje swemu silniejszemu bratu Series X. Konsolę nie raz oskarżano o ograniczanie twórców gie. Do grona krytyków dołączył kolejny deweloper.

Xbox Series S jednak ogranicza deweloperów gier?

Nie brak głosów, że projektowanie gier na Xbox Series S bywa problematyczne ze względu na specyfikację urządzenia i wymagania Microsoftu związane z tworzeniem tytułów na obie konsole jednocześnie. Wygląda na to, że mniej wydajny sprzęt jest większym problemem, niż większość myślała. Dyrektor ds. komunikacji Remedy Entertainment, Thomas Puha, odniósł się do produkcji gier na Series S, pisząc, że odczuwa ból Larian Studios, które ma problem, by wydać Baldur's Gate 3 na konsole firmy z Redmond. Z tego względu premiera może odbyć się później niż oczekiwano.

Dyrektor ds. komunikacji Remedy Entertainment, Thomas Puha odnosząc się do Series S przyznał, że deweloperzy na starcie muszą myśleć o ograniczeniach konsoli.

Zdaniem Puhy wypuszczenie dobrze działającego produktu to nie tylko kwestia optymalizacji, ponieważ rozwój musi od samego początku uwzględniać techniczne ograniczenia urządzenia, czego żaden programista nie chce robić na początku tworzenia gry. "Czuję ból Larian Studios dotyczący Series S. Nie chodzi "tylko o optymalizację na końcu" LOL. Nie. Należy brać pod uwagę ograniczenia techniczne od samego początku projektowania gry. Nikt tak naprawdę nie chce o tym myśleć w chwili, gdy zaczyna robić grę, gdy wszystko jest możliwe" - napisał Puha. Chodzi o to, że deweloperzy, przygotowując produkcję na oba urządzenia muszą myśleć o ograniczeniach Series S i jego słabościach. Z tego względu nie są w stanie pokazać w pełni możliwości swojego projektu.

Kolejne oskarżenia rzucane w stronę Series S

Taki zarzut w stronę Series S nie jest pierwszy i zapewne nie ostatni. Konsola zawsze była pod ostrzałem ze względu na swoje ograniczenia techniczne, ale w miarę jak gry stają się bardziej złożone, ograniczenia te stają się dużym problemem. Lee Devonald, starszy grafik techniczny postaci z Rocksteady Studios, odnosząc się do limitu 30 fps w Gotham Knights stwierdził, iż prawdziwym winowajcą nie są funkcje gry tylko Xbox Series S. Twórca uważa, iż budżetowy przedstawiciel nowej serii nie jest dużo lepszy od poprzednika Xboxa One, a ponieważ gry multiplatformowe muszą zostać zoptymalizowane pod kątem również takiego sprzętu.

Z drugiej strony barykady są gracze, którzy bronią Xboxa Series S i atakują autorów gier, twierdząc, że nie chce im się dostosować danej gry do słabszej konsoli.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Series S jednak ogranicza obecną generację konsol? Do grona krytyków dołączył kolejny twórca

 0