xCloud dla wszystkich abonentów Game Pass Ultimate. Dostępne iOS i PC przez przeglądarkę

xCloud dla wszystkich abonentów Game Pass Ultimate. Dostępne iOS i PC przez przeglądarkę

Microsoft xCloud, składnik Xbox Game Pass Ultimate do grania w chmurze, który nie wymaga konsoli do korzystania, jest już udostępniany na urządzeniach z systemem iOS, w tym na iPhone'ach i iPadach, a także na komputerach PC i MacOS przez Internet. Od połowy kwietnia 2021 r. usługa ta znajduje się w fazie beta dostępnej tylko na zaproszenie, ale abonenci Game Pass Ultimate mogą teraz uzyskać dostęp do gier bezpośrednio ze swoich urządzeń. Microsoft twierdzi, że na komputerach PC dostęp do xCloud można uzyskać za pośrednictwem przeglądarki Edge i Google Chrome. xCloud na pewno też działa w systemie macOS na Microsoft Edge i Safari. Dostępnych jest ponad 100 gier, a usługa jest kompatybilna z kontrolerami Bluetooth lub podłączonymi przez USB. W systemie iOS xCloud będzie działać jako aplikacja internetowa za pośrednictwem Safari, a w niektórych grach będziemy mieć do wyboru kontroler lub sterowanie dotykowe. 

Microsoft xCloud, składnik Xbox Game Pass Ultimate do grania w chmurze, który nie wymaga konsoli do korzystania, jest już udostępniany na urządzeniach z systemem iOS.

Microsoft potwierdził również w swoim poście na blogu, że xCloud jest już napędzane przez konsole Xbox Series X, domyślnie ustawiając strumieniowanie w rozdzielczości 1080p w 60 klatkach na sekundę przy wystarczająco szybkim połączeniu internetowym. Droga do uzyskania xCloud na iOS była wyboista, ponieważ wytyczne Apple App Store początkowo blokowały nie tylko usługę Microsoftu, ale także Google Stadia i NVIDIA GeForce Now. Apple w końcu jednak się ugięło i pozwoliło na działanie tych usług, ale przez Internet (jednak nie bez zastrzeżeń). Aby uczcić tę premierę, Microsoft umieścił plakietkę „Designed for Xbox” na jednym z najlepszych akcesoriów do gier mobilnych, czyli kontrolerze Backbone One. Ta nowa wersja jest fizycznie identyczna z wcześniejszym modelem, który jest dostępny od końca 2020 roku. Zmianie uległo jedynie opakowanie, które teraz wskazuje na jego kompatybilność z Xboxem i pomimo braku wzrostu ceny (99,99 USD), jest dostarczane z bezpłatną trzymiesięczną wersją próbną Xbox Game Pass Ultimate dla nowych członków. 

Pojawiła się też nowa wersja kontrolera Kishi firmy Razer dla iPhone'a, która ma monochromatyczne przyciski, a także zawiera wersję próbną Game Pass Ultimate dla nowych użytkowników. Przypominamy, że wykorzystanie konsol Xbox Series X jako bazy dla xCloud pozwala teraz grać za pośrednictwem chmury z ulepszoną grafiką, oferującą opcje, które umożliwiają użytkownikom wybór między zwiększoną rozdzielczością a poprawioną liczbą klatek na sekundę (nawet 120 kl./s). Co więcej, wszystkie gry z biblioteki xCloud otrzymały znaczne skrócenie czasu ładowania. Warto jednak zauważyć, że nawet jeśli gry działają na bazie Xbox Series X, nie oznacza to, że oferują jakość, jaką znamy z najmocniejszych konsoli Xbox i w niektórych tytułach otrzymujemy poziom Xbox Series S.

Pokaż / Dodaj komentarze do: xCloud dla wszystkich abonentów Game Pass Ultimate. Dostępne iOS i PC przez przeglądarkę

 0