xCloud jeszcze w tym roku trafi na konsole. Pozwoli ogrywać next-genowe gry na starszych Xboxach

xCloud jeszcze w tym roku trafi na konsole. Pozwoli ogrywać next-genowe gry na starszych Xboxach

Microsoft wprowadzi w okresie przedświątecznym usługę Xbox Cloud Gaming (xCloud) na konsole Xbox One i Xbox Series S/X. Integracja xCloud pozwoli właścicielom Xbox po prostu kliknąć grę Xbox Game Pass, by natychmiast rozpocząć rozgrywkę w chmurze. 

Opcja ta umożliwi użytkownikom konsol giganta z Redmond nie tylko na wypróbowanie gier, zanim zdecydują się na ich długie pobieranie, ale także w przyszłości zapewni posiadaczom Xbox One dostęp do next-genowych tytułów (na sprzęcie, który liczy już 8 lat na karku). W ramach tej początkowej integracji xCloud dostępnych będzie ponad 100 tytułów Xbox Game Pass, a gracze Xbox będą mogli w pełni wypróbować gry, czekając na ich pełne pobranie. xCloud pozwoli również użytkownikom Xboxów wskoczyć do gier wieloosobowych, gdy tylko znajomi wyślą zaproszenie, unikając konieczności czekania na zakończenie instalacji.

Microsoft wprowadzi w okresie przedświątecznym usługę Xbox Cloud Gaming (xCloud) na konsole Xbox One i Xbox Series S/X.

Microsoft zaktualizuje swój pulpit nawigacyjny Xbox na konsolach Xbox One i Xbox Series S/X, aby zawierał ikonę chmury, aby pokazać, które gry można natychmiast uruchomić w chmurze. Podobnie jak reszta Xbox Cloud Gaming, strumieniowane gry będą obsługiwać do 1080p i 60 klatek na sekundę, więc nie zastąpi to jeszcze rozgrywki lokalnej w rozdzielczości 4K. Microsoft mocno promuję tę usługę jako możliwość wypróbowania gry przed jej pobraniem i trzeba przyznać, że sam pomysł wygląda bardzo intrygująco, ale przekonamy się, jak będzie z jego realizacją. 

Ponieważ usługa pojawi się to również na Xbox One, oznacza to, że ekskluzywne gry Xbox Series S/X, takie jak Microsoft Flight Simulator i The Medium, będą wkrótce dostępne również na starszych konsolach Xbox One. Microsoft nie zobowiązuje się jeszcze do daty dla Microsoft Flight Simulator na xCloud, mówiąc, że udostępni ten tytuł  "w przyszłości".

Ta nowa integracja z xCloud będzie dostępna dla uczestników programu Xbox Insiders jesienią tego roku, zanim doczeka się szerszego wydania, a Microsoft planuje wkrótce ogłosić szczegóły testów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: xCloud jeszcze w tym roku trafi na konsole. Pozwoli ogrywać next-genowe gry na starszych Xboxach

 0