Xiaomi lepsze? Chińczycy też mają psa robota w stylu Boston Dynamics i również robi salto w tył

Xiaomi lepsze? Chińczycy też mają psa robota w stylu Boston Dynamics i również robi salto w tył

Ciężko znaleźć produkt, którego nie robi Xiaomi. Firma jest obecna niemal na każdym rynku technologicznym, jednak jak dotąd Xiaomi było nieobecne w segmencie robotów-psów. To rażące niedociągnięcie właśnie zostało naprawione, bo firma zaprezentowała swój najnowszy limitowany produkt, który nazwano CyberDog.

CyberDog to elektryczny czworonóg, który jest robotem typu open-source stworzonym dla programistów, aby mogli tworzyć dla niego aplikacje, poprawiając jego funkcjonalność. Aby odpowiednio reagować na otaczający go świat, robot Xiaomi posiada aż 11 czujników na całym ciele, w tym dotykowy, ultradźwiękowy, kamery i GPS, które umożliwiają interakcję z otoczeniem. Xiaomi twierdzi, że technologia zastosowana w CyberDog jest wystarczająca, aby pokonywać przeszkody, rozpoznawać postawę, śledzić ludzkie twarze i śledzić wybrane osoby w grupie. Chiński gigant twierdzi również, że CyberDog może wykonywać salta w tył, biegać z prędkością 3,2 m/s, a to wszystko przy wadze zaledwie 3 kg. 

CyberDog to stworzony przez Xiaomi klon robota Boston Dynamics. Powstanie tylko 1000 sztuk, które trafią do programistów i entuzjastów chętnych rozwijać projekt.

Sercem urządzenia Xiaomi jest platforma sztucznej inteligencji NVIDIA Jeston Xavier. CyberDog jest wyposażony w trzy porty USB-C i jeden port HDMI, a użytkownicy mogą dodawać do robota czujniki LiDAR, kamery panoramiczne i reflektory. Niestety, osoby, którym faktycznie przydałby się taki "piesek" choćby do patrolowania posiadłości będą zawiedzione, bo Xiaomi nie pozwala go kupić i nie będzie on wprowadzany na masową skalę.

 Spot - robot od Boston Dynamics służy w amerykańskiej policji

Xiaom wyda 1000 jednostek CyberDoga dla fanów, inżynierów, entuzjastów i innych, aby stworzyć nowe możliwości dla przyszłych wersji - dlatego robot-pies jest open-source. Koszt jednego cyber-psa to 540 USD, co jest niezwykle niską kwotą jak za klona produktu Boston Dynamics. Cena CyberDoga może wydawać się atrakcyjna, jednak należy mieć na uwadze, że nie wiadomo jak potoczy się dalszy rozwój projektu i czy będzie otrzymywać on dalsze wsparcie.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi lepsze? Chińczycy też mają psa robota w stylu Boston Dynamics i również robi salto w tył

 0