Xiaomi, Oppo, Vivo łączą siły. Migracja wszystkich danych między telefonami ma być prosta i szybka

Xiaomi, Oppo, Vivo łączą siły. Migracja wszystkich danych między telefonami ma być prosta i szybka

Przejście na zupełnie nowy smartfon, który często zastępuje wysłużone urządzenie, jest przeważnie ekscytujące, ale niesie ze sobą konieczność żmudnego przenoszenia wszystkich cyfrowych treści między starym a nowym telefonem. Xiaomi, Vivo i Oppo chcą to ułatwić do granic możliwości.

Funkcje takie jak AirDrop, umożliwiają między innymi szybkie udostępnianie zdjęć, dokumentów i filmów między urządzeniami Apple, jednak w przypadku telefonów z Androidem są mniej wygodne. Oczywiście istnieją aplikacje zaprojektowane z myślą typowo o użytkownikach Androida, jednak i one nie są dla wszystkich przystępne i intuicyjne, a niekiedy do poprawnego działania i wykorzystania pełni możliwości, wymagają uprawnień na poziomie roota. Jednakże dzisiaj Xiaomi, Vivo i Oppo połączyli siły, aby stworzyć nowe rozwiązanie umożliwiające bezproblemowe przesyłanie danych między ich telefonami.

 Xiaomi, Vivo i Oppo utworzyli sojusz, w ramach którego migracja między smartfonami tych firm umożliwia bezproblemowe przesyłanie nie tylko zdjęć i kontaktów, ale także danych aplikacji, co pozwoli na przeniesienie wszystkiego, włącznie z zapisami chatu, czy personalnymi ustawieniami.

 

Nowy pakt pozwala nie tylko na udostępnianie zdjęć i kontaktów, ale także na przesyłanie danych aplikacji innych firm między smartfonami Xiaomi, Vivo i Oppo, co dotąd było największą bolączką przy migracji między telefonami. Działania te nie są nowe, bo już w 2020 roku, marki należące do BBK Electronics (Oppo, Vivo, OnePlus czy Realme) i Samsung współpracowali nad opracowaniem nowego protokołu przesyłania plików P2P. Sojusz znany jako „Peer-to-Peer Transmission Alliance” działał podobnie do funkcji AirDrop firmy Apple i umożliwiał użytkownikom przesyłanie plików, zdjęć i filmów bez korzystania z aplikacji innych firm.

Xiaomi, Vivo i Oppo ogłosili swoje nowe partnerstwo na Weibo. Współpraca ma na celu zapewnienie użytkownikom lepszej wymiany danych. Dzięki temu, użytkownicy będą mogli przesyłać dane aplikacji innych firm między smartfonami marek Xiaomi, Vivo i Oppo, co pozwoli m.in. na zachowanie starych zapisów czatu podczas przełączania telefonów. Marki należące do BBK już obsługują migrację danych systemowych, takich jak kontakty i zdjęcia, między swoimi smartfonami.

Xiaomi potwierdziło, że użytkownicy będą mogli przenieść dane ze smartfonów Oppo i Vivo na telefon Xiaomi, używając aplikacji Mi Switch. Po wybraniu starego telefonu komórkowego jako urządzenia z systemem Android, użytkownicy będą mogli zeskanować kod za pomocą odpowiedniego urządzenia, aby zainstalować Mi Replacement na nowym telefonie i dokończyć przesyłanie danych.

Migrację danych aplikacji innych firm można przeprowadzić na telefonach Xiaomi z systemem MIUI 4.0.0 lub nowszym, smartfonach Oppo z systemem ColorOS 13.3.7 i nowszym oraz telefonach Vivo z systemem OriginOS 6.2.5.1 lub nowszym. Ulepszona funkcja migracji danych jest obecnie dostępna tylko w Chinach.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi, Oppo, Vivo łączą siły. Migracja wszystkich danych między telefonami ma być prosta i szybka

 0