Xiaomi prezentuje Redmi G Pro - nowy gamingowy monitor Mini LED z DisplayPort 2.1

Xiaomi prezentuje Redmi G Pro - nowy gamingowy monitor Mini LED z DisplayPort 2.1

Xiaomi rozszerzyło swoją ofertę gamingowych monitorów o nowy model Redmi G Pro, wyposażony w najnowocześniejszą technologię Mini LED i port DisplayPort 2.1.

Xiaomi może nie odnosi tak spektakularnych sukcesów na rynku PC, jak w przypadku smartfonów, ale od dłuższego czasu regularnie wypuszcza nowe produkty dedykowane graczom, oferując naprawdę udane produkty  dobrych cenach. Monitory firmy również cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż często zapewniają świetny stosunek jakości do ceny. Najnowszy model tego producenta, Redmi G Pro, także może nieco namieszać na rynku. 

Redmi G Pro może pochwalić się 27-calowym panelem Mini LED o maksymalnej rozdzielczości 2560 × 1440 pikseli i częstotliwości odświeżania 180 Hz.

Zaczynając od specyfikacji, Redmi G Pro może pochwalić się 27-calowym panelem MiniLED o maksymalnej rozdzielczości 2560 × 1440 pikseli i częstotliwości odświeżania 180 Hz. Co istotne ten model jest wyposażony w łącznie 1152 strefy wygaszania oraz 4608 diod, co przekładać powinno się na świetny efekt w trakcie użytkowania, z głębokim kontrastem i efektywną obsługą HDR. Jeśli już jesteśmy przy szerokim zakresie tonalnym, to monitor charakteryzuje się szczytową jasnością na poziomie 1000 nitów i otrzymał certyfikat VESA DisplayHDR 1000, co czyni go doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą korzystać z treści HDR, zarówno do gier, jak i oglądania filmów.

xiaomi
 

Wygląda na to, że producent zadbał również o wysoką jakość matrycy, ponieważ monitor oferuje również 100% pokrycie gamutu sRGB, 99% DCI-P3 i 97% Adobe RGB, więc mówimy o prawdziwe szerokogamutowym sprzęcie. Redmi G Pro zapowiada się świetnie, przynajmniej na papierze, ale zobaczymy, jak będzie prezentować się rzeczywisty produkt, bo różnie z tym bywa w przypadku chińskich producentów. 

Przechodząc do złączy, monitor jest wyposażony w dwa porty DisplayPort 2.1 i dwa HDMI 2.0, co powinno w pełni satysfakcjonować graczy PC. Monitor kosztuje 2199 juanów, co stanowi równowartość zaledwie 1231 zł. To wręcz kapitalna cena jak na monitor Mini-LED, ale jeśli ten produkt trafi na Zachód, to należy spodziewać się, że będzie wyraźnie droższy. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi prezentuje Redmi G Pro - nowy gamingowy monitor Mini LED z DisplayPort 2.1

 0