Xiaomi Redmi Note 6 na kolejnym przecieku. Premiera smartfona coraz bliżej?

Xiaomi Redmi Note 6 na kolejnym przecieku. Premiera smartfona coraz bliżej?

Xiaomi jest jednym z nielicznych producentów potrafiących w dość krótkim okresie czasu wypuścić sporą ilość nowych smartfonów,. Obecnie częstym obiektem spekulacji jest Redmi Note 6. Urządzenie znalazło się w paru serwisach organizacji przyznających certyfikaty jeszcze przed debiutem zaś teraz mogliśmy je oglądać na stronie FCC (Federalnej Komisji Łączności), co sugeruje, iż smartfon rzeczywiście istnieje i nie jest wyłącznie wymysłem fanów, a do jego premiery pozostało niewiele czasu. Z dotychczas zebranych informacji wynika, że Xiaomi Redmi Note 6 dostanie podwójny aparat fotograficzny (tym samym popularna firma nie pójdzie w ślady konkurencji oraz nie zaproponuje większego zestawu kamer). Widoczny poniżej obrazek potwierdza wymiary telefonu wynoszą 158 x 76 mm.

Pojawienie się Xiaomi Redmi Note 6 na stronie FCC potwierdza, że do premiery urządzenia nie pozostało już wiele czasu.

Xiaomi Redmi Note 6 na kolejnym przecieku. Premiera smartfona coraz bliżej?

Chociaż nie posiadamy konkretnych danych odnośnie zastosowanego wyświetlacza liczymy, że smartfon otrzyma wyświetlacz z wcięciem oraz proporcjami 18:9. Tajemnicą pozostaje także sama specyfikacja urządzenia. Niestety nie powinniśmy na tym polu oczekiwać znaczącej rewolucji biorąc pod uwagę parametry techniczne poprzedniego modelu. Jednak jeśli Xiaomi podobnie jak w Note 5 postawi na procesor Snapdragon 636 to nie zmieni się nic, ale jeśli wybiorą Snapdragona 660 otrzymamy drobną poprawę wydajności. Ponadto całość wspomoże 3 lub 4 GB pamięci RAM, z kolei ilość dodatkowej pojemności na dane wyniesie 32 lub 64 GB. Oczywiście producent nie zapomni o takich rozwiązaniach jak Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11ac, NFC oraz złącze USB-C i wciąż cieszącym się sławą wśród fanów muzyki wejściu słuchawkowym 3,5 mm. Smartfon zamknięty w aluminiowej obudowie napędzi akumulator o pojemności 4000 mAh.

Jak więc widzimy w przypadku Xiaomi Redmi Note 6 firma postawi na drobną ewolucję zamiast prawdziwej rewolucji względem poprzednika czemu nie możemy się jakoś szczególnie dziwić biorąc pod uwagę fakt, że cena urządzenia zostanie utrzymana w przedziale 800-1000 złotych i będzie dedykowana osobom szukającym taniego na tle konkurencyjnych propozycji rozwiązania, które sprawdzi się w typowo codziennych zastosowaniach. Ciężko ocenić, kiedy powinna nastąpić premiera, aczkolwiek rozmaite źródła sugerują, iż smartfon ujrzy światło dzienne na jednej konferencji wraz z Xiaomi Mi Mix 3. Bez wątpienia szykuje się gorąca końcówka bieżącego roku patrząc także na to, co szykują pozostali producenci pokroju LG czy Huawei.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Redmi Note 6 na kolejnym przecieku. Premiera smartfona coraz bliżej?

 0