YouTube. Filmy w 4K mogą być zarezerwowane dla opcji Premium

YouTube. Filmy w 4K mogą być zarezerwowane dla opcji Premium

Google stara się przekonać użytkowników do YouTube Premium nie tylko brakiem reklam, ale również filmami wyświetlanymi w wyższej rozdzielczości.

Użytkownik Reddita opublikował zrzut ekranu z aplikacji mobilnej YouTube w wersji na iOS, która przedstawia wybór opcji wyświetlania materiału w 2160p (4K) oznaczoną jako "Premium". Część osób potwierdziła, iż widzi podobny komunikat, ale prawdopodobnie YouTube dopiero testuje to rozwiązanie, więc nie będzie widoczne u każdego. Google jeszcze nie potwierdziło, żeby 4K było zarezerwowane wyłącznie dla abonentów YouTube Premium, choć wiele wskazuje na to, że tak faktycznie będzie. Firma chce teraz sprawdzić reakcję społeczności na wprowadzenie 4K do funkcji premium.

YouTube może zablokować rozdzielczość 2160p dla darmowych użytkowników.

YouTube 4K

Nie wiemy też, czy Google umieści 4K za paywallem tylko na smartfonach, czy też zmiana obejmie wydanie dekstopowe. Blokada rozdzielczości 4K zaboli jednak użytkowników korzystających z serwisu za darmo i tutaj nie ma żadnych wątpliwości, zwłaszcza tych oglądających na telewizorach oraz monitorach, a nie smartfonach. Dla samego YouTube do dość ryzykowny krok. Obecnie YouTube Premium proponuje oglądanie filmów bez reklam nawet gdy korzystamy z innych aplikacji lub przy zablokowanym ekranie.

Możemy ponadto zapisywać filmy, aby odtwarzać je potem na urządzeniu czy słuchać muzyki w ramach YouTube Music. YouTube Premium kosztuje 23,99 zł miesięcznie, aczkolwiek pierwsze 30 dni wypróbujemy za darmo. Nie jest to propozycja przyciągająca tłumy osób, ale wrzucenie opcji 4K do modelu premium zdoła przyciągnąć jakiś procent nowych subskrybentów. Ciężko ocenić czy i kiedy platforma zdecyduje się na taki krok. Uważacie, że brak wyboru rozdzielczości 4K dla użytkowników korzystających z bezpłatnej wersji serwisu to dobry pomysł?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube. Filmy w 4K mogą być zarezerwowane dla opcji Premium

 0