Zapowiedziano nową grę w uniwersum Obcego. Horror singleplayer na silniku Unreal Engine 5

Zapowiedziano nową grę w uniwersum Obcego. Horror singleplayer na silniku Unreal Engine 5

Mamy dobrą wiadomość dla fanów Obcego. Właśnie zapowiedziano nową grę w tym uniwersum, która tym razem stawiać będzie singleplayer ze wsparciem dla VR, więc szykuje się przerażającą przygoda. 

Obcy to ostatnimi czasy dość mocno eksploatowana marka w branży gier wideo, wydano lub ogłoszono mnóstwo gier z Alien w tytule, w tym Aliens: Fireteam Elite i nadchodzące Aliens: Dark Descent, a jeśli wciąż wam mało, to właśnie zapowiedziano kolejną grę w tym uniwersum. Ta jeszcze nie doczekała się konkretnego tytułu, ale 20th Century Games ogłosiło, że nowy tytuł z ksenomorfami w roli głównej, bazujący na silniku Unreal Engine 5, jest już drodze.

20th Century Games ogłosiło, że nowy tytuł z ksenomorfami w roli głównej, bazujący na silniku Unreal Engine 5, jest już drodze.

Zapowiedziano nową grę w uniwersum Obcego. Horror singleplayer na silniku Unreal Engine 5

Gra zostanie stworzona przez Survios, studio, które wcześniej skupiało się głównie na dobrze przyjętych grach VR, takich jak Creed: Rise to Glory i Westworld Awakening. Nic więc dziwnego, że ich nowa gra Aliens pojawi się na PC i konsolach ze wsparciem dla VR. Oto podstawowy oficjalny opis tego tytułu: „Survios rozpoczyna nową współpracę z 20th Century Games, aby stworzyć intensywną, jednoosobową grę akcji z gatunku horroru, osadzoną w kultowym uniwersum Obcego. Ta nowa gra Aliens będzie zawierała oryginalną fabułę, osadzoną pomiędzy dwoma pierwszymi filmami, w której zahartowany w bojach weteran dokonuje zemsty na ksenomorfach. Gra w pełni wykorzysta doświadczenie Survios w tworzeniu wciągających i autentycznych gamingowych doświadczeń i jest opracowywana na komputery PC, konsole i VR przy użyciu Unreal Engine 5”.

Podczas gdy historia Survios jako dewelopera koncentrującego się wcześniej tylko VR budzi pewne obawy o jakość pełnoprawnej produkcji, to jednak jesteśmy bardzo ciekawi, na co pozwoli silnik Unreal Engine 5 w grze o ksenomorfach. Tytuł singleplayer rozgrywający się pomiędzy dwoma pierwszymi częściami filmów również brzmi bardzo intrygująco. Wiceprezes Disneya, Pixara i 20th Century Games, Luigi Priore, obiecuje, że otrzymamy coś „porywającego”. „Ogromne uniwersum Obcego jest pełne nieopowiedzianych historii i możliwości tworzenia wciągających, oryginalnych gier. Cieszymy się, że możemy pracować z zespołem takim jak Survios, który podziela naszą pasję do Obcego i zanurzania fanów w nowe światy i doświadczenia” - powiedział Priore.

Więcej informacji na temat nowego tytułu Aliens zostanie ujawnionych podczas Comic Conu w San Diego, który rozpocznie się 21 lipca. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zapowiedziano nową grę w uniwersum Obcego. Horror singleplayer na silniku Unreal Engine 5

 0