Zapoznaj się z nową generacją pamięci RAM DDR5 Corsair, Kingston FURY i G.SKILL

Zapoznaj się z nową generacją pamięci RAM DDR5 Corsair, Kingston FURY i G.SKILL

Corsair zaprezentował pamięci DDR5, wprowadzając do oferty produkty z serii DOMINATOR PLATINUM RGB DDR5 i VENGEANCE DDR5. Premierowe DRAM to wyższe częstotliwości oraz większe pojemności w porównaniu do DDR4. DDR5 początkowo pojawią się na rynku z częstotliwościami do 5200 MHz. To jednak nie wszystko, ponieważ swoje propozycje przedstawili też Kingston i G.Skill.

Corsair

Wydajność i możliwości nowoczesnych procesorów nieustannie rosną, dlatego komputery potrzebują coraz lepszej pamięci, by można było wykorzystywać ich pełny potencjał. Standard DDR5 zapewnia szybszy odbiór danych przez współczesne procesory najwyższej klasy. Poprzednie generacje DRAM miały ograniczenia w postaci mniej precyzyjnej regulacji napięcia za pośrednictwem płyty głównej. Moduły DDR5 jako pierwsze mają wbudowaną regulację napięcia, co wpływa na stabilniejsze przetaktowywanie. W przypadku pamięci Corsair, wszelkie nowe opcje ustawień będą dostępne bezpośrednio za pośrednictwem oprogramowania CORSAIR iCUE.

Pamięci DDR5 mają wyższe częstotliwości oraz większe pojemności i szybkość działania w porównaniu do DDR4.

Zapoznaj się z nową generacją pamięci RAM DDR5 Corsair, Kingston FURY i G.SKILL

W iCUE będzie można dostosowywać profile Intel XMP 3.0 odpowiednio do poszczególnych aplikacji użytkownika i ich zadań oraz zapisywać te ustawienia na stałe w formie dedykowanych profili. Opcja regulacji napięcia i zmiana profili XMP 3.0 pojawią się jeszcze w 2021 roku na wybranych płytach głównych. DOMINATOR PLATINUM RGB DDR5 posiada po 12 ultrajasnych diod CAPELLIX LED na każdy moduł oraz anodowaną konstrukcję z elementów z kutego aluminium i odlewanych ciśnieniowo. DOMINATOR PLATINUM RGB DDR5 i VENGEANCE DDR5 są zbudowane wyłącznie z ręcznie sortowanych układów scalonych oraz wysokowydajnych płytek drukowanych.

DDR5 od Corsair początkowo będą dostępne tylko w zestawach 32 i 64 GB. Podobnie jak każda pamięć kalifornijskiego producenta również te moduły są objęte ograniczoną gwarancją wieczystą. Corsair DOMINATOR PLATINUM RGB DDR5 i CORSAIR VENGEANCE DDR5 we wszystkich wersjach są już dostępne w sprzedaży w oficjalnym europejskim sklepie Corsair. W Polsce nowe pamięci DDR5 Korsarzy w dniu ich premiery pojawią się na wyłączność tylko w sklepie x-kom w dwóch opcjach do wyboru, Dominator i Vengeance, oraz identycznej pojemności 32 GB (2x16) i częstotliwości 5200 MHz.

Kingston FURY

To jednak nie wszystko, bowiem swoją propozycję pamięci DDR5 przedstawił także Kingston. Wprowadzenie na rynek pamięci Kingston FURY Beast DDR5 jest zsynchronizowane z pojawieniem się procesorów Intel Z690 Chipset i Intel Core 12. generacji (o nazwie roboczej „Alder Lake-S”). W ten sposób powstaje pierwsza platforma, która umożliwia wykorzystanie tego nowego standardu pamięci. Pamięć Kingston FURY Beast DDR5 ma szereg nowych funkcji, takich jak zintegrowana technologia ECC (ODECC) zapewniająca większą stabilność przy ekstremalnej szybkości, dwa 32-bitowe subkanały zwiększające wydajność oraz zintegrowany układ zarządzania zasilaniem (PMIC).

Zapoznaj się z nową generacją pamięci RAM DDR5 Corsair, Kingston FURY i G.SKILL

Kingston FURY Beast DDR5 jest gotowa do pracy z prędkością 4800 MHz, a ponadto ma certyfikat gotowości do pracy z technologią Intel XMP 3.0. Pamięć Kingston FURY Beast DDR5 jest dostępna w pojedynczych modułach o pojemności 16 GB oraz zestawach po 2 moduły o szybkościach 4800 MHz i 5200 MHz. Ma ograniczoną bezterminową gwarancję.

Kingston FURY Beast DDR5 specyfikacja:

  • Pojemności: Moduły pojedyncze - 16 GB / Zestawy dwumodułowe - 32 GB
  • Częstotliwości: 4800 MHz, 5200 MHz
  • Opóźnienia: CL38, CL40
  • Napięcie: 1.1 V, 1.25 V
  • Temperatura podczas pracy: 0°C-85°C
  • Wymiary: 133.35 mm x 34.9 mm x 6.62 mm

G.Skill

Także G.Skill zaprezentował swoje pamięci. Zestaw DRAM o pojemności DDR5-6800 32 GB (2x16 GB), przeznaczony jest do najnowszych komputerów stacjonarnych Intel Core 12. generacji i płyt głównych z chipsetem Intel Z690. Najnowsze i jak podaje producent aktualnie najszybsze pamięci DDR5-6800 CL42-42-42-76 obsługują Intel XMP 3.0 Extreme. Co ciekawe przy opracowaniu tych modułów G.Skill ściśle współpracował z Intelem. Ostatnio producent przedstawił też kości Trident Z5 DDR5-6600 (DDR5-6600 CL36-36- 36-76 32 GB)oferujące prędkości do 6600 Mb/s.

Zapoznaj się z nową generacją pamięci RAM DDR5 Corsair, Kingston FURY i G.SKILL

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zapoznaj się z nową generacją pamięci RAM DDR5 Corsair, Kingston FURY i G.SKILL

 0