Zapraszamy do oglądania czwartego odcinka podsumowania tygodnia na naszym kanale YouTube

Zapraszamy do oglądania czwartego odcinka podsumowania tygodnia na naszym kanale YouTube

Tradycyjnie jak w każdą niedzielę na kanale IThardwareTV na YouTube wleciało nowe wideo prezentujące najważniejsze newsy z minionych siedmiu dni. Za jego powstanie odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju materiały stanowią dobre rozwiązanie dla użytkowników, którzy zabiegani w natłoku codziennych spraw nie mają czasu, by codziennie wchodzić na stronę i czytać wszystkie materiały. W mijającym tygodniu jednymi z ważniejszych wydarzeń, które poruszyliśmy w czwartym odcinku naszego materiału jest m.in. ogłoszenie przez IBM pierwszego na świecie układu wykonanego w procesie technologicznym 2 nm. Co ciekawe producent twierdzi, że procesory 2 nm mogą zużywać o 75 procent mniej energii niż procesory oparte na technologii 7 nm przy tej samej wydajności.

Na naszym kanale YouTube wylądował czwarty odcinek z podsumowaniem tygodnia.

Oprócz tego wiemy, że flagowe układy graficzne AMD RDNA 3 (Navi 31) mają być niemal 3x wydajniejsze od Big Navi. Źródłem tej rewelacji jest użytkownik Twittera o pseudonimie KittyYuko, który napisał, że Navi 31 czyli następca Navi 21 będzie potężnym procesorem graficznym. W praktyce zaoferuje on większy niż 2,5-krotny skok wydajności względem Navi 21. Dla porównania Big Navi zawiera 80 jednostek obliczeniowych i 5120 procesorów strumieniowych. Z innych ciekawostek warto wspomnieć, iż AMD Navi 31 będzie obsługiwał wydajność ray tracingu podobną do GPU Ampere firmy NVIDIA. Atmosferę w branży technologicznej podkręca Intel, który potwierdził, że nadejście gamingowych GPU Intel DG2 nastąpi już wkrótce. Fakt ten zdradził Pete Brubaker, inżynier ds.relacji z programistami w firmie, a oficjalna prezentacja najpewniej nastąpi podczas targów Computex startujących 1 czerwca 2021 roku.

Na koniec należy jeszcze wspomnieć o Crucial wchodzącym na rynek pamięci DDR5. Firma zaprezentowała swoje moduły dla komputerów stacjonarnych oraz laptopów a na liście znajdują się SODIMM 32 GB o częstotliwości 4800 MHz i domyślnym napięciu 1,1V. Technologia DDR5 przyniesie zwiększenie częstotliwości oraz przepustowości, ale przy okazji zagwarantuje poprawę wydajności energetycznej za sprawą niższego napięcia. Jeszcze raz zapraszamy do odwiedzania naszego kanału YouTube i zostawienia subskrypcji oraz łapek w górę przy publikowanych materiałach wideo.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zapraszamy do oglądania czwartego odcinka podsumowania tygodnia na naszym kanale YouTube

 0