Zapraszamy do oglądania dziesiątego odcinka podsumowania tygodnia na naszym kanale YouTube

Zapraszamy do oglądania dziesiątego odcinka podsumowania tygodnia na naszym kanale YouTube

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni. Za powstanie wideo tradycyjnie odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników, którzy zajęci codziennymi sprawami nie mają czasu być na bieżąco z branżowymi wydarzeniami. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. Z nowego podsumowania możecie dowiedzieć się m.in. o Windowsie 11, o którym pierwsze informacje przedostały się do internetu. Jedenasta edycja systemu operacyjnego Microsoftu nie zaoferuje jednak rewolucyjnych zmian, a będzie stanowić pewną ewolucję względem poprzednika. Mimo tego są zauważalne poprawki, chociażby w wyglądzie i tu oprócz zaokrąglonych rogów zaimplementowano również nowe elementy sterujące przyciąganiem, które pozwalają łatwo przesunąć okno w określone miejsce na ekranie.

Zapraszamy do oglądania dziesiątego odcinka Newsowego podsumowania tygodnia na naszym kanale YouTube.

Dodatkowo ulepszoną aplikacja Xbox Game Pass jest zintegrowana bezpośrednio z systemem, dzięki czemu łatwiejsze będzie znalezienie wszystkich gier w ramach usługi. Obecny rok upływa pod znakiem kopaczy kryptowalut, którzy znów wrócili i wpływają na sprzedaż kart graficznych. Tak wskazuje raport Jon Peddie Research, według któych NVIDIA oraz AMD i ich partnerzy biznesowi od ponad 10 miesięcy mocno zyskali na wysokim popycie na układy graficzne. Okazuje się, że 25% układów wysłanych w pierwszym kwartale 2021 roku trafiło do rąk górników wirtualnej waluty. 700 000 kart graficznych do gier z górnej i średniej półki i chodzi tutaj o sumę rzędu 500 milionów dolarów. Analitycy założyli, iż profesjonalni kopacze posiadają swoje dedykowane konfiguracje i kupują karty graficzne.

Warto wspomnieć, że NVIDIA ogranicza podaż GeForce RTX 2060 i przerzuca zasoby do produkcji RTX 30. W praktyce Zieloni tną o połowę ilość produkowanych układów RTX 2060 i wkrótce to samo dotknie GTX 16. Wszystko ma związek ze spadkiem cen kryptowalut, wypuszczeniu kart CMP i powolnej stabilizacji sytuacji. Oprócz tego NVIDIA ogłosiła zakończenie wsparcia dla starszych systemów Windowsa 7 i Windowsa 8/8.1 w sterownikach Game Ready. Nowe aktualizacje otrzyma tylko Windows 10, przy czym starsze wersje do 2024 roku będą dostawać poprawki zabezpieczeń. Oczywiście kończąc gorącą zachęcamy czytelników do zostawienia łapki w górę pod naszymi materiałami oraz zostawienia subskrypcji na kanale YouTube.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zapraszamy do oglądania dziesiątego odcinka podsumowania tygodnia na naszym kanale YouTube

 0