Zapraszamy do oglądania nowego podsumowania tygodnia na naszym kanale YouTube

Zapraszamy do oglądania nowego podsumowania tygodnia na naszym kanale YouTube

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni. Za powstanie wideo tradycyjnie odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach.

Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. W najnowszym odcinku skupiliśmy się m.in. na cenach pamięci DRAM, które w trzecim kwartale 2021 mają pójść w górę. TrendForce prognozuje, że ceny pamięci DRAM wzrosną tylko o 3 do 8 procent w trzecim kwartale. Nie wolno zapominać, że podaż komputerowych pamięci pozostaje cały czas ograniczona ze względu na większe przydziały dla lukratywnego segmentu serwerowego. Spodziewane są mniejsze wzrosty na rynku pamięci DRAM PC, graficznych i serwerowych, aczkolwiek mobilny DRAM ma przełamać ten trend. Zadowoleni powinni być za to fani Intela.

Zapraszamy do oglądania nowego odcinka podsumowania tygodnia.

Jak wiemy, producent procesorów często zmusza użytkowników do zmiany płyty głównej przy kolejnych generacjach CPU. Teraz będzie jednak inaczej i przynajmniej dwie najbliższe generacje Niebieskich pozostaną kompatybilne z płytami głównymi Intel 600. Warto wspomnieć, iż płyty te będą pierwszymi obsługującymi pamięć RAM typu DDR5. Natomiast 12. generacja procesorów Alder Lake wykonana w 10 nm litografii przyniesie wsparcie dla RAM DDR5 oraz interfejsu PCI 5.0. Tymczasem Valve potwierdziło wcześniejsze plotki zapowiadając przenośne urządzenie Steam Deck, które wyglądem przypomina Nintendo Switch. Jednym z plusów sprzętu będzie obsługa Steam i biblioteki gier znajdującej się na tej platformie.

Konsola dostanie także 7-calowy ekran o rozdzielczości 1280 × 800 pikseli przy proporcjach 16:10, jasności 400 nitów i częstotliwości odświeżania 60 Hz. Wewnątrz znajdziemy niestandardowy układ CPU Zen 2+ (4 rdzenie i 8 wątków) pracującego z taktowaniem 2,4-3,5 GHz i procesora graficznego RDNA 2 oferującego prędkości od 1,0 GHz do 1,6 GHz (osiem jednostek CU). Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że być może NVIDIA przygotuje karty graficzne z serii GeForce RTX SUPER również dla komputerów stacjonarnych. Wcześniej mówiono jedynie o edycjach laptopowych. Na koniec tradycyjnie zapraszamy naszych czytelników do zostawienia subskrypcji na kanale YouTube i obejrzenia dostępnych materiałów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zapraszamy do oglądania nowego podsumowania tygodnia na naszym kanale YouTube

 0