Złote Nintendo Wii, na którym miała grać królowa Elżbieta II wystawione na aukcję

Złote Nintendo Wii, na którym miała grać królowa Elżbieta II wystawione na aukcję

Jesteście fanami konsol Nintendo i macie prawie pół miliona dolarów amerykańskich na koncie? Może zainteresować was specjalny model Wii, na którym miała grać sama królowa Wielkiej Brytanii, Elżbieta II.

Jak informuje serwis Kotaku kolekcjoner i właściciel Consolevariations, Don wystawił na aukcji pozłacany 24-karatowym złotem model Nintendo Wii, na którym miała grać sama królowa Wielkiej Brytanii, Elżbieta II. Za powstanie tego wyjątkowego egzemplarza odpowiada THQ, które w 2009 roku pokryło je 24-karatowym złotem i w ramach akcji marketingowej dostarczyło do monarchini Zjednoczonego Królestwa. Elżbieta II jednak nigdy nie zagrała na tym sprzęcie, chociaż kto wie, może by jej się spodobało? Pałac Buckingham odesłał bowiem konsolę do nadawcy, a ta ostatecznie znalazła innego właściciela, który ostatnio wystawił ją na aukcję. Don po raz pierwszy próbował sprzedać złote Wii na eBayu w październiku 2021 r. z ceną wywoławczą 300 000 USD.

Na aukcję trafiło złote Nintendo Wii, które było przeznaczone dla królowej Elżbiety II.

Złote Nintendo Wii, na którym miała grać królowa Elżbieta II wystawione na aukcję

Ogłoszenie zostało usunięte z powodu zmian w regulaminie serwisu internetowego oraz uznaniu, iż cena jest za wysoka, natomiast teraz urządzenie trafiło na inną aukcję organizowaną przez Goldin.co, które nie ma żadnych zastrzeżeń. W chwili pisania wiadomości licytacja osiągnęła poziom 3000 dolarów, ale zapewne w następnych godzinach spłyną nowe oferty kupna i kto wie może sprzedawca zgarnie za nietypową wersję Wii wspomniane 300 000 dolarów? Ma na to czas jeszcze przez 13 dni, bowiem to wtedy aukcja dobiegnie końca.

Z pewnością to niemały rarytas dla kolekcjonerów, bowiem złote Nintendo Wii posiada ciekawą historię, w końcu mogła na nim zagrać królowa Wielkiej Brytanii. Konsola Nintendo Wii zadebiutowała w 2006 roku, choć po raz pierwszy świat usłyszał o niej w 2004 roku podczas targów E3. Urządzenie posiada 64 MB pamięci RAM GDDR3, 512 MB wbudowanej pamięci flash oraz procesor bazujący na IBM PowerPC "Broadway" i układ graficzny ATI "Hollywood". Sprzedano ponad 100 mln egzemplarzy konsoli na całym globie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Złote Nintendo Wii, na którym miała grać królowa Elżbieta II wystawione na aukcję

 0