ZTE Axon 30 5G - chiński producent prezentuje drugą generację innowacyjnego rozwiązania

ZTE Axon 30 5G - chiński producent prezentuje drugą generację innowacyjnego rozwiązania

ZTE to jeden z tych producentów, który może nie cieszy się jakąś ogromną popularnością, ale nie można mu odmówić, że regularnie stara się wprowadzać innowacyjne rozwiązania na rynku smartfonów. Dobrym przykładem jest jego najnowszy model Axon 30 5G.

ZTE właśnie ogłosiło smartfon drugiej generacji z aparatem przednim umieszczonym pod wyświetlaczem, czyli Axon 30 5G. Z racji tego, że poprzedni ma już blisko rok na karku, nowość przynosi ulepszenia praktycznie we wszystkich obszarach, począwszy od wydajności, przez aparat, na wyświetlaczu skończywszy. I tak telefon dostarcza 10-bitowy panel AMOLED o naprawdę sporej przekątnej, bo aż 6,92 cala. Ten zapewnia częstotliwość odświeżania 120 Hz i rozdzielczość FHD+. 16 MP przednią kamerę umieszczono pod ekranem (UD), obszar wyświetlania nad nią został całkowicie przerobiony, dzięki przegrupowaniu pikseli z katodami o większej przezroczystości. 

ZTE właśnie ogłosiło smartfon drugiej generacji z aparatem przednim umieszczonym pod wyświetlaczem, czyli Axon 30 5G.

ZTE Axon 30 5G - chiński producent prezentuje drugą generację innowacyjnego rozwiązania

ZTE podwoiło liczbę ppi nad modułem kamery do 400 ppi w porównaniu z 200 ppi w Axonie 20. Wyświetlacz ma ponadto 7-warstwową strukturę, w tym materiały o wyższej przepuszczalności, całkowicie nowy układ wyświetlania ekranu UDC Pro i układ obwodów ACE. ZTE twierdzi, że te postępy dostarczają więcej światła do czujnika aparatu, co zapewnia lepszą klarowność obrazu w porównaniu do rozwiązania z ubiegłego roku. Aparat wykorzystuje proces binningu 4-w-1, przechwytując piksele odpowiadające 2,24 um.

ZTE Axon 30 5G - chiński producent prezentuje drugą generację innowacyjnego rozwiązania

Z tyłu Axon 30 znajdziemy główny aparat z sensorem Sony IMX682 o rozdzielczości 64 MP wraz z ultraszerokim aparatem o rozdzielczości 8 MP, a całości dopełniają 5 MP jednostka makro i czujnik głębi. Sercem urządzenia jest chipset Snapdragon 870 wspomagany przez 6/8/12 GB pamięci RAM i do 256 GB pamięci na dane w standardzie UFS 3.1. Baterii ma pojemność 4200 mAh i oferuje szybkie przewodowe ładowanie o mowy do 55 W. Telefon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 11 z autorską nakładką MyOS 11 od ZTE.

Samsung potwierdza, że w tym roku nie zobaczymy nowego Galaxy Note. Firma stawia na składaki

Axon 30 5G występuje w kolorach czarnym i zielonym. Ceny w Chinach zaczynają się od 2198 CNY (1319 zł) za model 6/128 GB i sięgają 3098 CNY (1859 zł) za wersję 12/256 GB. Sprzedaż rozpocznie się 3 sierpnia. ZTE potwierdziło, że Axon 30 5G trafi na rynek globalny, ale szczegółowo omówi ceny i dostępność w późniejszym czasie. W Europie ceny na pewno nie będą tak atrakcyjne jak na rodzimym rynku producenta. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ZTE Axon 30 5G - chiński producent prezentuje drugą generację innowacyjnego rozwiązania

 0