Akademia AVerMedia - podsumowanie akcji

Akademia AVerMedia - podsumowanie akcji

W ciągu ostatnich kilku miesięcy w naszym serwisie znaleźć mogliście serię artykułów dotyczących video grabberów firmy AVerMedia, w których staraliśmy się nieco przybliżyć Wam stosunkowo nowe urządzenia na rynku. Po co? Coraz więcej użytkowników próbuje swoich sił w streamowaniu materiałów w sieci, bo tzw. letsplaye stały się nieodłącznym elementem gamingowej kultury, czyniąc z najpopularniejszych streamerów gwiazdy światowego formatu. A że jakość udostępnianych filmów często jest czynnikiem decydującym o sukcesie lub porażce, to dobrze wiedzieć, z czym to się je i jak poważnie się za to zabrać. Szczególnie kiedy w grę wchodzą również konsole (zapraszamy do naszego poradnika na ten temat - TUTAJ), przy których pojawia się więcej trudności i ograniczeń niż w przypadku PC, gdzie często wystarczy jedynie zainstalować stosowne oprogramowanie. Na warsztat wzięliśmy 3 modele, a mianowicie AVerMedia Live Gamer Extreme 2, AVerMedia Live Gamer Ultra, AVerMedia Live Gamer 4K - każdy z nich skierowany jest do nieco innej grupy odbiorców, więc jeszcze raz rzućmy na nie okiem.

AVerMedia Live Gamer Extreme 2

To najbardziej podstawowy model w naszym zestawieniu, który możemy polecić osobom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę ze streamowaniem rozgrywki, które nie chcą lub nie mogą wydać zbyt dużo na tego typu sprzęt. Otrzymujemy tu zewnętrzny grabber podłączany przelotowo pomiędzy źródłem sygnału oraz jego wyjściem, który nie jest w stanie samodzielnie nagrywać przechwytywanego obrazu we własnej pamięci (lub też karcie pamięci) i wymaga dodatkowo podłączenia do komputera. Umożliwia on rejestrowanie obrazu w rozdzielczości Full HD i 60 kl./s przy bitrate na poziomie 60 Mb/s, a technologia Pass-Through pozwala uzyskać rozdzielczość 4K na wyjściu, czyli w pełni wykorzystamy potencjał takich konsol, jak PlayStation 4 Pro czy Xbox One X. Oczywiście bardziej zaawansowanym użytkownikom z pewnością zabraknie tu wielu opcji, ale początkujący znajdą wszystko, czego potrzebują do nauki i postawienia pierwszych kroków w branży stremingowej.

Akademia AVerMedia - podsumowanie akcji

AVerMedia Live Gamer Ultra

To już zdecydowanie bardziej zaawansowany model, który przynosi kilka rozwiązań dla wymagających użytkowników komputerów i konsol. W swoich podstawowych założeniach jest bardzo podobny do LGE 2, czyli wciąż otrzymujemy grabber wymagający podłączenia do komputera, ale szybko zauważamy jego zalety, jak wsparcie dla rozdzielczości 4K i to nie tylko w zakresie Pass-Through, ale i nagrywania. Sprzęt pozwala nagrywać wideo w rozdzielczości 4K przy 30 kl./s lub Full HD przy nawet 120 kl./s. Nie powinniśmy też narzekać na bitrate (nawet do 240 Mb/s), ponieważ ten znacząco wykracza poza normy platform streamingowych, a nic nie tracimy także w zakresie naszych doświadczeń w czasie strumieniowania sygnału. Co więcej, tym razem Pass-Through  wspiera również HDR, umożliwiając wykorzystanie pełni możliwości naszych konsol oraz telewizorów.

Akademia AVerMedia - podsumowanie akcji

AVerMedia Live Gamer 4K

Nie uznajecie żadnych kompromisów? W takim razie powinniście sięgnąć po ten topowy model, który stanowi pokaz możliwości tajwańskiego producenta. Tu możemy pójść na całość i cieszyć się możliwością nagrywania rozgrywki w praktycznie najwyższej konfiguracji, zarówno jeśli zależy nam na wysokiej rozdzielczości, jak i płynnym obrazie, a nie zapomniano również o technologii HDR. Tym razem mamy jednak do czynienia z wewnętrznym grabberem montowanym bezpośrednio na płycie głównej, by wykorzystać pełen potencjał naszych komputerów. Live Gamer 4K przepuszcza i nagrywa sygnał 4K w 60 kl./s i z HDR, a do tego możemy rejestrować rozgrywkę Full HD w 240 kl./s, czyli dostajemy niespotykaną płynność obrazu. Warto też dodać, że urządzenie obsługuje dźwięk przestrzenny (Pass-Through) 7.1/5.1Linear PCM.

Akademia AVerMedia - podsumowanie akcji

No dobra, tekst tekstem, ale zawsze dobrze jest to wszystko zobaczyć w praniu, dlatego zapraszamy Was serdecznie do obejrzenia naszych filimków podsumowujących akcję Akademia AVerMedia, z których dowiecie się m.in. do kogo skierowane są grabbery oraz jak je podłączyć i poprawnie skonfigurować:

Jeśli więc uważacie, że tego typu sprzęt idealnie wkomponowuje się w wasze potrzeby lub też staracie się podnieść jakość swoich materiałów publikowanych lub streamowanch na żywo w sieci, to warto rozważyć zakup stosownego grabbera. Modele firmy AVerMedia możecie kupić w atrakcyjnych cenach w sklepie Sferis.pl.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Akademia AVerMedia - podsumowanie akcji

 0