Najlepsze gry na podstawie komiksów - top 10

Najlepsze gry na podstawie komiksów - top 10

Najlepsze gry na podstawie komiksów - top 10

Szczyt popularności komiksów, jaki zawitał do Polski dzięki sukcesom filmów Marvela to bezprecedensowa sprawa. Pokochaliśmy tych wszystkich wybrańców losu z trudną przeszłością miłością prawdziwą. Świat od dawna produkował jednak bardziej i mniej udane growe adaptacje ich przygód. I na tych pierwszych się tutaj skupimy, wybierając najlepsze gry na podstawie komiksów. Przekrój pod względem metryki, platform i gatunków jest spory, przez co gwarantuje, że każdy znajdzie tu swojego faworyta. A czy będzie on na pierwszym miejscu listy? To akurat inna kwestia. Pewne jest to, że komiksowa ekspresja, frywolność i zamiłowanie do potężnych postaci idealnie pasuje do wirtualnych światów. Oto gry, które najlepiej poradziły się z przeniesieniem tego materiału źródłowego na nasze ekrany:

 

10. Marvel Vs Capcom 2

Amerykański komiks superbohaterski rozkwitnął dzięki udanym crossoverom (pojawianie się postaci gościnnie w różnych seriach). W świecie gier szefem pod tym względem jest Nintendo ze swoim Super Smash Bros, ale Capcom też potrafił świetnie ogarnąć temat. Ich drużynowa bijatyka, z pięknymi dwuwymiarowymi tłami i postaciami po prostu kipi miłością do każdej marki, która się w niej znajduje. Wariacja na temat modelu walki Street Fightera połączona z pomysłowym umieszczeniem w tych realiach bohaterów Marvela zaowocowały genialną fuzją. Oczywiście na pierwszym planie jest tu przede wszystkim umiejętność połączenia taktyki, przewidywania ruchów oponenta i szybkich palców, jednak gdy już opanujemy super-ataki naszych ulubieńców to czeka nas prawdziwa fontanna smaczków i wielkie widowisko. Bardzo wymagająca, ale też oferująca niesamowicie dużo zaangażowanym graczom - taką grą jest Marvel vs Capcom 2

 

9. Judge Dredd: Dredd vs Death

Niewiele jest tak naładowanych gęstym klimatem komiksów jak Sędzia Dredd. Niezwykła postać chodzącej sprawiedliwości, załatwiającej sprawy przede wszystkim celnymi strzałami w głowę, to kwintesencja wizji przyszłości z lat 70. i 80. Brudny cyberpunk to coś, co świetnie sprawdza się także w grach, co udowadnia ta produkcja z 2003 roku. W Dredd vs Death walczymy zresztą nie tylko z ludźmi, ale i z wampirami, co tylko podkręca wrażenia płynące z tej brutalnej strzelaniny. Bardzo ciekawa mechanika oceniająca na bieżąco to czy postępujemy zgodnie z prawem, w połączeniu z trybami arcade i multiplayer dają nam zestaw, o którym nie wolno zapominać. Mimo mieszanego odbioru w czasie premiery, z upływem lat gra studia Rebellion wydaje się robić tylko lepsza. 

 

8. Marvel Ultimate Alliance (1,2,3)

Nie ma to jak dobra, radosna, chodzona bijatyka połączona z elementami RPG. A już zwłaszcza gdy oferuje tryb mutliplayer dla czterech osób i postaci tak ikoniczne jak Wolverine, Iron-Man czy Spider-Man. MUA to specyficzny tytuł, bo pozornie nie ma w nim nic nadzwyczajnego, a jednak trudno oderwać się od grania. Po części dzięki licencji i po części dzięki temu, że otrzymujemy bardzo niewiele podobnych gier. Tym bardziej warto po Ultimate Alliance sięgnąć, by załatać uczucie pustki w sercu. To właśnie w tę stronę powinno iść Marvel's Avengers (2020) gdyby chciało odnieść sukces. Dużo luzu, przyjemny klimat, masa postaci i komiksowa grafika. Nic tylko chłodzić napoje, zasłonić okna i grać.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze gry na podstawie komiksów - top 10

 0